Nie przegap
Strona główna » Sport » Pływackie igrzyska dzieci i młodzieży

Pływackie igrzyska dzieci i młodzieży

W grudniu w brzeskiej pływalni odbyły się zawody szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym. W zmaganiach uczestniczyło blisko 140 uczniów z gminy i powiatu brzeskiego. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskali zawodnicy oraz zawodniczki, którzy stanęli na podium w danym stylu pływackim, zajmując miejsca 1-3. Natomiast w rywalizacji drużynowej awans uzyskały sztafety zajmujące pierwsze miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt.

Wyniki zawodów

Styl klasyczny
Dziewczęta (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Karolina Madej, Katarzyna Kuza, Weronika Stachera, Zofia Gładka.
Chłopcy (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Patryk Surma, Mateusz Jankowski, Piotr Franczyk, Adam Biel.
Dziewczęta (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Natalia Gicala, Emilia Żak, Nikola Kołek, Natalia Jedynak, Sara Szydłowska, Maria Koczwara, Wiktoria Wójcik, Gabriela Franczyk, Karolina Chmal.
Chłopcy (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Marcel Słobodzian, Kajetan Filipowski, Michał Kural, Jakub Olchawa, Michał Budzyn, Dominik Szczygiełek, Oskar Dzieński.

Styl grzbietowy
Dziewczęta (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Liliana Marecik, Amelia Gaudyn, Barbara Szczygiełek, Paulina Brzezina, Gabriela Ćwik, Maria Kokoszka, Anna Mleczko.
Chłopcy (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Aron Gurak, Oskar Minor, Tomasz Sacha, Patryk Stec, Adam Machowski.
Dziewczęta (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Klara Chojnowska, Amelia Dadej, Maja Łanocha, Maja Leśniak, Emilia Szczęch, Maja Chmielarz, Barbara Zoremba, Karolina Tota, Nikola Ratajczak, Weronika Góral, Natalia Cichońska, Aleksandra Włodarczyk, Olimpia Brzyk, Anna Kokoszka.
Chłopscy (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Mikołaj Ziemiański, Jakub Kulig, Filip Wołek, Błażej Kmiecik.

Styl dowolny
Dziewczęta (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Pola Baniak, Kornelia Strąg, Amelia Surma, Emilia Kornaś, Emilia Mika.
Chłopcy (ur. 2009-2011 – 25 metrów) – Wiktor Kusiak, Michał Garbień, Błażej Florek.
Dziewczęta (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Justyna Kusion, Klaudia Dyba, Daria Fedek, Kinga Witek, Kinga Gicala, Wiktoria Smaga, Emilia Strąg, Zofia Baniak, Natasza Dadej, Oliwia Szwedo, Anna Janas, Milena Tota, Nikola Chamielec, Klaudia Majcherczyk.
Chłopscy (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Adrian Pawełek, Dawid Fedek, Norbert Pawełek, Franciszek Oleszczuk, Szymon Łagosz, Karol Sowa, Bartosz Sacha, Maciej Kusiak, Mateusz Łopatowski, Kacper Wróbel, Artur Wąsik.

Styl motylkowy
Dziewczęta (ur. 2006-2008 – 50 metrów) – Anna Dzieńska, Wiktoria Topolska.

Styl klasyczny
Dziewczęta (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Amelia Marek, Oliwia Mikulska, Julia Gurgul.
Chłopcy (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Dariusz Kwolek, Kacper Barnaś, Jakub Wyczesany.

Styl grzbietowy
Dziewczęta (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Patrycja Smoleń, Maja Madej, Patrycja Gicala, Weronika Hudy.
Chłopcy (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Wojciech Górski, Dominik Turek.

Styl dowolny
Dziewczęta (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Oliwia Brach, Julia Dadej, Eryka Brach, Julia Kuras, Magdalena Franczyk, Karolina Włudyka, Aleksandra Mroczek, Maria Kokoszka, Nikola Gicala, Aleksandra Moszko, Weronika Kołodziej.
Chłopscy (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Patryk Gibuła, Hubert Kusiak, Franciszek Garbień, Maciej Gaczoł, Eryk Kądziołka, Kacper Cierniak, Wiktor Minor, Jakub Hajduk.

Styl motylkowy
Dziewczęta (ur. 2003-2005 – 50 metrów) – Weronika Pawłowska.

Sztafety 6x25m
Dziewczęta (ur. 2006 i młodsze)
1. PSP 2 Brzesko I 1,55,67
(Natalia Jedynak, Maria Koczwara, Judyta Kusion, Maja Leśniak, Maja Łanocha, Kinga Witek, rez. Wiktoria Smaga)
2. PSP 3 Brzesko 2,04,29
3. PSP 1 Jadowniki 2,05,34
4. PSP Jasień 2,48,41
PSP 2 Brzesko II (PK) 2,22,40

Chłopcy (ur. 2006 i młodsi)

1. PSP 2 Brzesko 2,00,90
(Kajetan Filipowski, Maciej Kusiak, Szymon Łagosz, Franciszek Oleszczuk, Marcel Słobodzian, Karol Sowa, rez. Kacper Wróbel)
2. PSP Jasień 2,02,79
3. PSP 3 Brzesko 2,42,14

Sztafety 6x50m
Dziewczęta (ur. 2003-2005)
1. PSP 2 Brzesko 3,47,43
(Aleksandra Borowiec, Maja Czerczak, Julia Dadej, Maja Madej, Weronika Pawłowska, Julia Zwoleń, rez. Karolina Laska)
2. PSP Mokrzyska 4,35,84
3. PSP 2 Jadowniki 5,37,00

Chłopcy (ur. 2003-2005)

1. PSP 2 Brzesko 4,09,57
(Kacper Cierniak, Wiktor Cierniak, Eryk Kądziołka, Hubert Kusiak, Dariusz Matras, Mateusz Zwolak, rez. Kacper Wolsza)
2. PSP Bucze 6,46,00

Klasyfikacja medalowa

1. PSP 2 Brzesko 5-1-4
2. PSP 1 Jadowniki 4-4-2
3. PSP 3 Brzesko 2-3-2
4. PSP Jasień 1-1-3
5. PSP Poręba Spytkowska 1-0-0
6. PSP Bucze 0-2-1
7. PSP 1 Brzesko 0-2-0

Klasyfikacja medalowa

1. PSP 1 Brzesko 3-0-3
2. PSP 2 Brzesko 1-3-0
3. ZSP Łysa Góra 1-0-0
ZSP Przyborów 1-0-0
PSP Wola Dębińska 1-0-0
6. PSP Bucze 0-2-1
7. PSP Mokrzyska 0-1-0
8. PSP Poręba Spytkowska 0-0-1

IB