Nie przegap
Strona główna » Sport » Pływacy z Brzeska z medalami na zawodach w Andrychowie

Pływacy z Brzeska z medalami na zawodach w Andrychowie

W sobotę 15 czerwca 2019 roku pływacy BOSIR Brzesko walczyli o medale w „IV Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa 2019 – Śladami Wojciecha Wojdaka”. Był to zarazem trening jak i sprawdzian przed czekającymi ich za niespełna 3 tygodnie Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów (14 i 15 latków). Z Andrychowa młodzi pływacy przywieźli aż 28 medali, zajmując 2 miejsce w statystyce medalowej zawodów. Zawody odbywały się na odkrytym basenie kąpielowym w Andrychowie. Miłym akcentem dla zawodników z Brzeska był z pewnością fakt, że nazwa zawodów nawiązuje do osoby ich starszego kolegi Wojciecha Wojdaka, olimpijczyka, medalisty Mistrzostw świata, Mistrzostw Europy w Pływaniu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, a do ubiegłego roku także zawodnika BOSiR Brzesko. 

Brzesko reprezentowali:
Brach Oliwia, Dadej Julia, Fedek Dawid, Gibuła Patryk, Gicala Natalia, Kural Michał, Łaśko Emilia, Łaśko Kacper, Marek Amelia, Skoczek Malgorzata, Smoleń Patrycja, Szczerba Patrycja.

Brach Oliwia

100 dowolny – 3 miejsce, 200 dowolny – 2 miejsce, 3 miejsce w punktacji generalnej

Dadej Julia

100 dowolny – 3 miejsce, 200 dowolnym – 1 miejsce, 3 miejsce w punktacji generalnej

Gibuła Patryk

50 dowolnym – 2 miejsce, 50 motyl-1 miejsce,100 motyl-1 miejsce,200 zmiennym -1 miejsce 2 miejsce w punktacji generalnej

Gicala Natalia

50 klasyk -3 miejce, 100 klasyk – 1 miejsce, 50 motyl – 2 miejsce, 100 motyl -3 miejsce.

Marek Amelia

50 klasyk-1 miejsce, 100 klasyk – 1 miejsce, 50 motyl – 1 miejsce,100 motyl – 1 miejsce 1 miejsce w punktacji generalnej.

Skoczek Małgorzata

50 klasyk – 1 miejsce, 100 klasyk – 1 miejsce, 50 motyl – 1 miejsce, 100 motyl – 1 miejsce 1 miejsce w punktacji generalnej.

Skoczek Małgorzata

50 motyl – 3 miejsce

Smoleń Patrycja

50 grzbiet – 2 miejsce, 100 grzbiet – 2 miejsce

Szczerba Patrycja

50 dowolnym – 2 miejsce, 100 dowolnym – 2 miejsce, 200 dowolnym – 1 miejsce, 100 motyl – 2 miejsce, 200 zmiennym – 2 miejsce,  2 miejsce w punktacji generalnej

Tuż za podium znaleźli się najmłodsi pływacy sekcji Fedek Dawid, Kural Michał, Łaśko Emilia,Łatko Kacper.Wierzymy ,że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i już niebawem zobaczymy ich w gronie medalistów.

Podziękowania za przygotowanie należą się trenerom Michałowi i Marcinowi Kacerom.

Foto: andrychow.eu

Edyta Brach