Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Po raz siódmy w gronie najlepszych gmin

Po raz siódmy w gronie najlepszych gmin

XX Ogólne Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich było okazją do wręczenia nagród w ramach Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów organizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Już po raz siódmy z rzędu w gronie laureatów znalazła się gmina Borzęcin, którą sklasyfikowano w swojej kategorii na wysokim 6. miejscu na 1559 gmin wiejskich w Polsce.

To jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie online. Ranking trwa przez cały rok i prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych tematycznie. Są to: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

– To kolejne w ostatnich latach wyróżnienie dla gminy Borzęcin, które potwierdza, że nie tylko właściwie wykorzystaliśmy szanse związane z możliwością realizacji inwestycji przy udziale funduszy zewnętrznych, ale również dobrze realizujemy zadania bieżące wynikające z kompetencji gminy. Miejsce w Rankingu ZPP z pewnością jest powodem do satysfakcji, nie mniej mobilizuje do dalszej pracy na rzecz rozwoju gminy, gdyż mimo realizacji wielu przedsięwzięć, pomysłów i kolejnych wyzwań nie brakuje – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W gronie dziesięciu laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich, w kategorii gminy wiejskie sklasyfikowano gminy: Chełmiec, Wielka Wieś, Kobylnica, Korzenna, Zabierzów, Borzęcin, Postomino, Ruda-Huta, Ustka i Gołcza. W kategorii gmin wiejskich i miejsko – wiejskich zwyciężyła gmina Płońsk, miast na prawach powiatu – Nowy Sącz, powiatów do 60 tysięcy mieszkańców – powiat przasnyski, powiatów do 120 tysięcy mieszkańców – powiat tomaszowski, powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców – powiat kielecki.

Nagrodę w imieniu wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka odebrał obecny na XX Ogólnym Zgromadzeniu Związku Powiatów Polskich starosta brzeski Andrzej Potępa.

ug

foto: portal wartowiedziec.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast