Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pochwal się swoją biało-czerwoną! Prześlij zdjęcia

Pochwal się swoją biało-czerwoną! Prześlij zdjęcia

Biało-czerwona flaga to symbol dumy z naszej historii – to symbol wspólnoty narodowej. Biało-czerwony sztandar to symbol Polski, Polaków i wszystkiego co się z polskością wiąże. Pod tymi barwami nasi przodkowie walczyli o wolność, a w czasach pokoju budowali dobrobyt kraju.  W najwspanialszych i najtrudniejszych momentach naszych dziejów zawsze obecna była biel i czerwień, barwy naszej narodowej flagi. Flagę powinniśmy traktować z godnością, tak jak z czcią podchodzimy do naszej przeszłości i przodków.

Polska flaga wywodzi się z herbu. Biel jest odwzorowaniem białego Orła, zaś czerwień pochodzi z tarczy herbowej. Biel to duchowa czystość, zaś czerwień to odwaga i waleczność. Nasza kolorystyka mówi więc kim jesteśmy, a raczej kim powinniśmy być – oraz jaki jest ideał Polaka. 

Wywieśmy biało – czerwone flagi. Bądźmy dumni z naszych barw.

Czujesz atmosferę świąt majowych? Podziel się swoimi zdjęciami w biało-czerwonych barwach! Prosimy o nadsyłanie zdjęć na adres redakcja@informatorbrzeski.pl – dodamy je na naszej stronie internetowej oraz profilu FB.

IB

Fot. Arkadiusz Wąs

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast