Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podpisano umowę na rozbudowę Remizy OSP w Borzęcinie Górnym

Podpisano umowę na rozbudowę Remizy OSP w Borzęcinie Górnym

W dniu 21 maja br. w Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie podpisano umowę na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 11.2. Odnowa Obszarów Wiejskich realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa remizy OSP w Borzęcinie Górnym”. Ze  strony Województwa Małopolskiego parafował ją wicemarszałek Stanisław Sorys, gminę Borzęcin reprezentowali wójt Janusz Kwaśniak i skarbnik gminy Joanna Baczyńska. W spotkaniu wziął udział także radny sejmiku Adam Kwaśniak. Dzięki podpisanej umowie przeprowadzone zostaną prace związane z rozbudową i przebudową remizy OSP w Borzęcinie Górnym, w której swoją siedzibę oprócz OSP, ma również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 2,3 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO WM stanowi ponad połowę – 1,3 mln zł.

Cieszę się bardzo, że kolejne środki finansowe trafiają do subregionu tarnowskiego – komentował wicemarszałek Sorys.

Zadowolenia nie krył także gospodarz gminy Borzęcin. – To bardzo istotna inwestycja z punktu widzenia interesu społecznego mieszkańców gminy Borzęcin. Dzięki realizacji zadania poprawią się warunki funkcjonowania jednostki OSP, która działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, powstanie nowa sala wielofunkcyjna, z której korzystać będą różne grupy społeczne, a dzięki likwidacji barier architektonicznych i dobudowie windy obiekt zapewni dostępność osobom niepełnosprawnym. Przygotowaliśmy dobry wniosek, który zdobył uznanie ekspertów i Zarządu Województwa Małopolskiego. W imieniu mieszkańców na ręce Pana Marszałka składam serdeczne podziękowania za wszelką pomoc kierowaną do gminy Borzęcin – mówił wójt Janusz Kwaśniak.

Przypomnijmy, że projekt przewiduje wykonanie rozbudowy i przebudowy istniejącego budynku remizy OSP na potrzeby budynku wielofunkcyjnego wraz z wewnętrznymi instalacjami, infrastrukturą techniczną, drogową, małą architekturą i zielenią oraz budową ogrodzenia. Rozbudowa będzie polegać na wydłużeniu budynku o część zawierającą: na parterze garaż dla dwóch samochodów bojowych straży pożarnej, na piętrze salę wielofunkcyjną z zapleczem, na poddaszu salę szkoleniową dla strażaków z zapleczem. Przebudowa części istniejącej polegać będzie na dobudowie do budynku zewnętrznego podnośnika dla osób niepełnosprawnych oraz wprowadzeniu w istniejącą strukturę budowlaną ciągów komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych oraz wydzieleniu na parterze zaplecza sanitarnego dla straży, a na piętrze i poddaszu węzłów sanitarnych.

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast