Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Podpisz petycję!

Podpisz petycję!

Pod koniec marca bieżącego roku Rząd RP przyjął Rozporządzenie, na mocy którego od 1 lipca 2011 r. kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony są zobowiązani do wnoszenia opłaty za przejazd niektórymi odcinkami dróg krajowych. Wśród tych dróg jest wiele ważnych i często uczęszczanych szlaków komunikacyjnych na terenie Małopolski.

Twórcy rozporządzenia nie pomyśleli o tym, że wśród użytkowników dróg są m.in. kierowcy autobusów i minibusów, którzy każdego dnia dowożą setki pasażerów do miejsc pracy i nauki. Wśród nich są uczniowie, studenci, czy emeryci. Wprowadzenie rozporządzenia oznacza nałożenie kolejnej opłaty na przewoźników, co zapewne przełoży się na drastyczny wzrost cen biletów.

Nie pozwólmy, aby pasażerowie w rezultacie ponosili kolejne koszty za użytkowanie dróg. Dlatego chcę zaapelować do wszystkich Państwa o wsparcie akcji i podpisanie się pod petycją, w sprawie wyłączenia z systemu opłaty elektronicznej pojazdów wykonujących regularny transport na liniach do 100 km, która znajduje się na odwrocie tego komunikatu.

Pobierz i wydrukuj petycję <==

Wypełnione i podpisane petycje prosimy składać u kierowców lub przesyłać na adres:

Biuro Poselskie Posła Edwarda Czesaka
32-800 Brzesko, ul. Okocimska 2
tel./fax: (14) 68 63 203