Nie przegap
Strona główna » Felietony » Podsumowanie ankiety

Podsumowanie ankiety

Zakończyliśmy w sobotni wieczór anonimową ankietę mającą zebrać ogólną opinię mieszkańców naszej gminy o dekadzie rządów Pana Grzegorza Wawryki na stanowisku burmistrza Brzeska. Ze względu na wynik, nie chcieliśmy wyników podawać od razu w sobotni wieczór aby nie psuć nastroju panu Wawryce, który być może chciałby uczcić swoje dziesięciolecie szampanem w gronie najbliższych współpracowników. Wszak, z tego co można wyczytać na gminnym portalu, nasza gmina jest najwspanialsza w całym powiecie i wszyscy od nas powinni się uczyć. Dobre nastroje nie opuszczają Pana Wawryki i jego współpracowników, jest więc co świętować.

Po tych dziesięciu latach wszyscy mamy już jakąś opinię na temat stylu rządzenia Pana Grzegorza Wawryki, osiągnięć jako gospodarza, skuteczności zachęcania przedsiębiorców do inwestowania w Brzesku, dbałości o rozwój klubów sportowych itp. Zadaliśmy więc tylko jedno pytanie: czy chcecie Grzegorza Wawrykę na burmistrza na kolejnie pięć lat.

Możliwości wyboru odpowiedzi było kilka i każdy mógł znaleźć taką która mu najbardziej odpowiadała – od najbardziej entuzjastycznej, poprzez różne stopnie coraz mniejszego zadowolenia, aż do oceny całkowicie negatywnej

Ankieta była anonimowa i każdy mógł zagłosować tylko jeden raz. Zebraliśmy 233 głosy za które wszystkim Państwu dziękujemy. A oto ocena jaką mieszkańcy gminy Brzesko wystawili Grzegorzowi Wawryce.

Ankieta była całkowicie spontaniczna i głosował ten kto chciał, ale zwróćmy uwagę, że badania które dostarczają różnego rodzaju sondażownie, oczywiście wykonywane na naukowo dobranych próbkach statystycznych obejmują najwyżej ok. tysiąca respondentów, a dotyczą preferencji wyborczych wszystkich Polaków a więc społeczności obejmującej kilkadziesiąt milionów uprawnionych do głosowania i wyniki są bardzo zbliżone do faktycznych.

Tak więc nasza może nie tyle naukowo, co spontanicznie zebrana  próba reprezentacyjna,  która dotyczy opinii społeczności tysiąc razy mniejszej, również wiele mówi o nastrojach mieszkańców gminy Brzesko oraz o ocenie pracy Pana Grzegorza Wawryki i jego współpracowników.

Opinie dotyczące pracy Pana Grzegorza Wawryki, jakie przy tej okazji, również spontanicznie zostały wyrażone na naszym fanpage, także nie pozostawiają żadnych złudzeń – jeżeli Brzeszczanom zostanie zaproponowana rozsądna alternatywa i poważny kontrkandydat mogący się wylegitymować udokumentowanymi sukcesami w dotychczasowej pracy zawodowej, to Pan Wawryka – delikatnie mówiąc – dostanie solidne bęcki.

Przy okazji dotarła do nas wiadomość, że jedna z osób która wyraziła swoją negatywną opinię na temat Pana Grzegorza Wawryki w komentarzu na fb, a jest pracownikiem jednej z komunalnych spółek, już dostała reprymendę „po co się odzywa”. Chyba się komuś lekko w głowie pomieszało. To już nie ta epoka i nie te metody. Przynajmniej w Gminie Brzesko to już nie działa.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast