Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci podsumowali 2017 rok

Policjanci podsumowali 2017 rok

Podczas narady rocznej Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Mirosław Moryl podsumował stan bezpieczeństwa i wyniki pracy brzeskich policjantów za 2017 rok. W naradzie podsumowującej miniony rok uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz kadra kierownicza brzeskiej jednostki.

22 stycznia w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się coroczna narada podsumowująca wyniki i osiągnięcia brzeskich stróżów prawa. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Mirosław Moryl omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu brzeskiego wskazując, że liczba zgłoszonych przestępstw* oscyluje na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym. Jednocześnie zaznaczył, że 9 na 10 przestępstw zostało wykrytych, co plasuje komendę w ścisłej „czołówce” jednostek województwa małopolskiego. Podkreślił, że taka wysoka skuteczność w wykrywaniu przestępstw to zasługa podległych mu policjantów i ich wytężonej pracy. Podczas swojego wystąpienia szef brzeskiej jednostki nawiązał do funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia ułatwiającego komunikację ze społeczeństwem. Brzeska Policja w 2017r. odnotowała 367 zgłoszeń, z czego połowa z nich została przez policjantów potwierdzona. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła naruszeń w zakresie ruchu drogowego, a konkretnie przekraczania dozwolonej prędkości (131 zgłoszeń) czy nieprawidłowego parkowania (46 zgłoszeń).

Insp. Mirosław Moryl wspomniał o szeroko zakrojonych działaniach prewencyjnych i profilaktycznych podejmowanych przez brzeskich policjantów a skierowanych począwszy od najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, a kończąc na seniorach. Dodał, że policjanci regularnie spotykają się z mieszkańcami podczas spotkań, prelekcji, debat społecznych, aby podejmować skuteczne działania w obszarze przestępstw i wykroczeń szczególnie uciążliwych dla lokalnej społeczności.

Komendant podsumował też sytuację na drogach w powiecie brzeskim – Wyraźną poprawę widać w zakresie zmniejszenia zdarzeń drogowych. W minionym roku odnotowaliśmy mniej wypadków i kolizji w porównaniu do roku poprzedniego. Na drogach powiatu doszło do 162 wypadków drogowych (2016 r. – 124).

Policjanci w związku z kolizjami interweniowali 636 razy (2016r. – 665). O jedną czwartą spadła też liczba osób rannych. Niestety w wypadkach drogowych zginęło 18 osób. Działania policjantów skupiają się, aby ta liczba ofiar śmiertelnych była jak najmniejsza. By poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu brzeskiego policjanci przez cały rok prowadzą wzmożone działania przeciwko kierowcom rażąco naruszającym przepisy ruchu drogowego i powodującym bezpośrednie zagrożenie na drodze. Poza kontrolami stanu trzeźwości, kontrolami z wykorzystaniem radarowych mierników prędkości mundurowi prowadzą także liczne działania prewencyjne i profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, począwszy od najmłodszych – dzieci i młodzieży, których edukuje się w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, a kończąc na seniorach. Priorytetem jest eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierowców, ale także działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez akcje promujące korzystanie z elementów odblaskowych. W ciągu całego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili 53 419 badań na zawartość alkoholu. Zatrzymali 182 nietrzeźwych kierujących i 25 w stanie po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy w minionym roku spowodowali 8 wypadków i 18 kolizji drogowych.

Insp. Mirosław Moryl kończąc swoje wystąpienie skierował słowa uznania i podziękowania w kierunku wszystkich policjantów i pracowników, a także podziękował lokalnym samorządom za dotychczasowe wsparcie i wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa.

Starosta Brzeski Andrzej Potępa gratulując efektów pracy brzeskim policjantom podkreślił, że przekładają się one na wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i dobry odbiór społeczny. Zadeklarował także, że Policja nadal może liczyć na wsparcie i dobrą współpracę z samorządami na rzecz bezpieczeństwa.

Na zakończenie narady głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak dziękując policjantom za cały rok wytężonej pracy i stwierdzając, że takie wyniki powinny być powodem do satysfakcji. Dodał, że skuteczność i szybkość naszego działania powoduje, że zaufanie społeczne jest na wysokim poziomie. Naszą rolą jest być tam, gdzie nas potrzebują – podkreślił insp. Paweł Dzierża.

* z wyłączeniem zdarzeń drogowych

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast