Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci ustalili sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku przepompowni

Policjanci ustalili sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku przepompowni

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodym mężczyznom, którzy włamali się do budynku przepompowni. Spłoszeni przez alarm uciekli. Dzięki informacjom zdobytym przez brzeskich kryminalnych sprawcy są już znani i odpowiedzą za wyrządzone szkody.

Do zdarzenia doszło 30 marca br. w miejscowości Kwików. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku przepompowni i kradzieży kamer zainstalowanych na obiekcie. Zebrane przez kryminalnych informacje doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania sprawców. To dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18- i 19 lat, obaj są mieszkańcami powiatu brzeskiego. W rejonie przepompowni pojawili się, by łowić ryby. Wtedy też oderwali dwie kamery zainstalowane na budynku przepompowni, a później pokonali zabezpieczenie metalowych drzwi i weszli do środka. Nie zdążyli jednak niczego zabrać, bo spłoszył ich alarm. Uciekając zdemontowane kamery wrzucili do zbiornika wodnego. Straty, jakie spowodowali szacuje się na kilkaset złotych.

Obaj usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

KPP Brzesko