Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci wspierają chorego kolegę – duża impreza charytatywna / 23-24 listopada

Policjanci wspierają chorego kolegę – duża impreza charytatywna / 23-24 listopada

Szkolenie strzeleckie i zawody - akcja charytatywna dla Górala

Szkolenie strzeleckie i zawody – akcja charytatywna dla Górala

„Góral” czyli aspirant sztabowy Jacek Kurzeja, to szkoleniowiec, jeden z najlepszych z elitarnej jednostki Biura Operacji Antyterrorystycznych. Od ponad dwóch lat toczy niezwykle trudną walkę z nowotworem. By wesprzeć go w leczeniu – w Brzesku odbędzie się piknik charytatywny. 

W programie dwudniowego wydarzenia m.in. dynamiczne szkolenie strzeleckie w lesie szczepanowskim, a także zawody strzeleckie, które odbędą się niedzielę 24 listopada 2019 roku na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Zawody połączone są z akcją charytatywną „Wszyscy dla Górala”. Inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim „Braterstwo Broni – Tobie Ojczyzno”, a patronat nad wydarzeniem objął m.in. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz. Całość środków zebranych podczas niedzielnych zmagań strzeleckich zostanie przekazana na leczenie „Górala”.

Organizatorzy imprezy charytatywnej przewidzieli też wiele atrakcji dla tych, którzy zechcą w tym dniu wspomóc akcję na rzecz „Górala”. Odbędzie się m.in. pokaz statyczny Wojska Polskiego, pokazy pierwszej pomocy, dla najmłodszych uczestników też przewidziano konkursy i atrakcje. Gośćmi specjalnymi imprezy będzie Mariusz Wach – bokser posiadacz Pasa WBC International oraz Federacji TWBA w wadze ciężkiej i Sławomir Rawiński zawodnik MMA strongman. Uczestnicy będą też mogli wzmocnić się ciepłym posiłkiem w kuchni polowej.

Więcej szczegółów o tym wydarzeniu będzie można śledzić na stronie stowarzyszenia <==.

Każdy z nas może dołożyć swoją „cegiełkę” i pomóc „Góralowi”.

 

Szkolenie COMBAT SHOOTING 23 listopada

Szkolenie COMBAT SHOOTING 23 listopada start godz. 10.00 – teren działań Las Szczepanowski w Brzesku (zbiórka przed ranczem Pasja).

– Zakres szkolenia obejmie podstawy pistoletu bojowego. Walki w krótkim dystansie w maksymalnie realnych warunkach pola walki, ale też codziennego życia niezależnie od wykonywanych zadań z użyciem broni palnej.
– Drużyna w czasie prowadzenia patrolu pieszego, zrywanie kontaktu z przeciwnikiem, rejon ześrodkowania, maskowanie.
– Procedury medyczne obowiązujące na polu walki, rany postrzałowe,opaski uciskowe i ich zastosowanie,zaopatrywanie ran nie uciskowych (junctional haemorrhage) ćwiczenia z wykorzystaniem symulatorów, badanie blood sweep, badanie urazowe.
W przerwie ciepły posiłek. Na zakończenie postrzelamy do ruchomego celu i nie mówimy tutaj o dzikach.
Profesjonalne szkolenie poprowadzi Plutek z Black Buldog i jego koledzy z jednostek specjalnych. Udział w szkoleniu potwierdzony certyfikatem.
Cały koszt szkolenia -350 zł zostanie w całości przekazany na walkę GÓRALA Z NOWOTWOREM!

UWAGA: Udział w szkoleniu wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji – liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

Zawody strzeleckie – 24 listopada

Zawody strzeleckie: pistolet centralnego zapłonu 9 mm, 3 konkurencje (Statyczne strzelanie na dystansie 15 m oraz 25 m, a także strzelanie do celu ruchomego na dystansie 10 m) . Start w 1 konkurencji 50 zł. Każda kolejna konkurencja 30 zł. Dla zwycięzców puchary, dyplomy, ale też kabury i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

St. asp. Jacek Kurzeja – GÓRAL

St. asp. Jacek Kurzeja, funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, całe swoje życie poświęcił pasji, jaką jest tropienie i zatrzymywanie najgroźniejszych przestępców. Około dwa lata temu dowiedział się, że choruje na nowotwór żołądka. Jego następstwem są bardzo rozległe przerzuty na kościach. Koszty leczenia przerosły możliwości finansowe funkcjonariusza i jego rodziny. Z pomocą przyszli koledzy „Górala”, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na jego leczenie.

 

IB / KPP Brzesko /

 

PLAKAT

Szkolenie strzeleckie i zawody - akcja charytatywna dla Górala

Szkolenie strzeleckie i zawody – akcja charytatywna dla Górala

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*