Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci z Brzeska najlepsi w eliminacjach Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”

Policjanci z Brzeska najlepsi w eliminacjach Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”

14 czerwca 2019 r. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się II etap eliminacji XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w którym udział wzięło 21 drużyn, reprezentujących 19 Komend Powiatowych i Miejskich z garnizonu małopolskiego. Najlepszą parą patrolową w Małopolsce okazali się policjanci z Brzeska, którzy podczas konkurencji wyszkolenia strzeleckiego oraz technik obezwładniania osób byli nie do pokonania.

W powyższych eliminacjach odbyły się cztery konkurencje:

  • Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego
  • Sprawdzian sprawności fizycznej
  • Stosowanie technik obezwładniania osób
  • Test wiedzy zawodowej

W poszczególnych konkurencjach wygrały następujące drużyny:

Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego: mł. asp. Krzysztof Gniadek i st. sierż. Paweł Witkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Sprawdzian sprawności fizycznej: st. sierż. Tomasz Mikołajek i sierż. Mateusz Sroka z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

Stosowanie technik obezwładniania osób: mł. asp. Krzysztof Gniadek i st. sierż. Paweł Witkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Test wiedzy zawodowej: st. sierż. Arkadiusz Wrzesiński i post. Arkadiusz Siarka z Komendy Powiatowej w Gorlicach

W generalnej klasyfikacji wygrały następujące drużyny:

I miejsce:  

 mł. asp. Krzysztof Gniadek i st. sierż. Paweł Witkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

II miejsce: 

st. sierż. Arkadiusz Wrzesiński i post. Arkadiusz Siarka z Komendy Powiatowej w Gorlicach

III miejsce:

st. sierż. Piotr Solarz i st. post. Artur Kotlarz z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

 

Wszystkim zawodnikom gratulacje złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak. W swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do licznych sukcesów, jakie odnoszą małopolscy policjanci w zawodach ogólnopolskich.

Zawodnikom, którzy zajęli w poszczególnych konkurencjach pierwsze miejsca, Komendant wręczył puchary. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali także nagrody motywacyjne w formie pieniężnej. Dodatkową nagrodę w postaci bonów wręczył  Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego nadkom. Grzegorz Gubała (wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy).

Nadmienić należy, że powyższe przedsięwzięcie na szczeblu województwa małopolskiego organizowane było przez: Wydział Prewencji KWP w Krakowie, Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie, OPP w Krakowie oraz wsparte przez Wojewódzki Zarząd NSZZ Policjantów w Krakowie.

Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc będą reprezentowali garnizon małopolski w finale XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku 10-13 września 2019 roku.

Mł.asp. Krzysztof Gniadek w Policji służy od 11 lat, jego kolega z patrolu st.sierż. Paweł Witkowski od 6 lat. Obaj są instruktorami wyszkolenia strzeleckiego w brzeskiej komendzie. Paweł dodatkowo jest przewodnikiem psa służbowego oraz ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Gratulacje policjantom złożył też Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz, który życzył im dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy za Was kciuki w ogólnopolskich zawodach.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko