Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci z Brzeska ścigali kierowcę

Policjanci z Brzeska ścigali kierowcę

Do zdarzenia doszło w nocy z 20/21 listopada br. ok. godz. 2.00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąc służbę statyczną w miejscowości Uszew, dali wyraźny sygnał kierowcy Daewoo Matiz do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, po przejechaniu 3 kilometrów kierowca zatrzymał się. Za kierownicą pojazdu siedział 57-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, policjanci wyczuli od niego alkohol.  Badanie stanu jego trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie on nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwym, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co – zgodnie z nowymi przepisami- grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wciąż wsiadają za kierownicę po alkoholu nie brakuje. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, a ich konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale także pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Tylko od początku roku do końca października brzescy policjanci zatrzymali 346 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Widząc nietrzeźwego kierującego nie bądźmy obojętni, reagujmy uniemożliwiając takiemu kierowcy dalszą jazdę. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997 i 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast