Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

W piątek 22 czerwca br. uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Rozpoczęły się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Góry, lasy, obiekty sportowe, brzegi zbiorników wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. O to, aby ten wypoczynek był bezpieczny zadbają brzescy funkcjonariusze. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego oraz na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów.

Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzać będą tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Częste będą spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii czy obozów, których w bieżącym roku na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje. Podczas letniego wypoczynku korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę.

Policjanci profilaktycy i dzielnicowi mając na uwadze bezpieczeństwo wypoczywających już przez cały czerwiec spotykali się z dziećmi i młodzieżą przypominając im podstawowe zasady, w szczególności podczas kąpieli wodnych. Organizowane na terenie powiatu brzeskiego pikniki i spotkania stały się doskonałą okazją do przekazania ważnych rad i wskazówek.

Policjanci przygotowani są również na wzmożony ruch na drogach w związku z wakacyjnymi wyjazdami. Mundurowi będą monitorować płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, zdecydowanie reagować na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i które są najczęściej przyczyną wypadków drogowych – mowa o nieprawidłowym wyprzedzaniu, nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu i przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona będzie na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.

Rodzice lub organizatorzy wycieczek, zainteresowani kontrolą pojazdu i kierującego przed wyjazdem, proszeni są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, pod numerem telefonu 14 66 26 290 lub osobiście na ul. Szczepanowskiej 53.

UWAGA – Zgłoszenie powinno być uczynione z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Brzeska Policja, jak co roku wystawi więcej patroli (mundurowych oraz operacyjnych), aby zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast