Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Policjantem Roku 2018 został funkcjonariusz brzeskiej jednostki

Policjantem Roku 2018 został funkcjonariusz brzeskiej jednostki

W piątek, 23 listopada 2018 r.  w Teatrze Variete w Krakowie odbył się uroczysty finał plebiscytu „Policjant Roku 2018”. Po 3-tygodniowym okresie zgłaszania przez mieszkańców Małopolski kandydatów do plebiscytu „Policjant Roku 2018” nadszedł czas wybrania najlepszego z nich. Komisja plebiscytowa biorąc pod uwagę działalność kandydata oraz kierując się swoją subiektywną opinią wybrała 5 laureatów.  Policjantem Roku 2018 został funkcjonariusz brzeskiej komendy asp. szt. Artur Wnęk. Wśród wyróżnionych znalazł się także dzielnicowy z brzeskiej jednostki asp. Marcin Adamczyk.

To  VI edycja plebiscytu “Policjant Roku Małopolski”, który stał się już tradycją małopolskiej Policji i cieszy się dużą popularnością. To akcja szczególna. Wyróżniamy policjantów, którzy ratują ludzkie życie, potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, są zaangażowani, empatyczni, a przede wszystkim pomagają mieszkańcom. jest to wyróżnienie szczególne, bo otrzymane od społeczeństwa. Kandydaci zostali  zgłoszeni  przez mieszkańców Małopolski, czytelników Gazety Krakowskiej.

Wybór „Policjanta Roku”  to forma podziękowania i wyróżnienia najlepszych policjantów.  Najlepszych bo takich,  którzy  stawiają  dobro innych na pierwszym miejscu.

Policjantem Roku 2018 został:

– asp. szt. Artur Wnęk  Zastępca dyżurnego KPP Brzesko. W czasie wolnym od służby prowadził czynności resuscytacyjne wobec nieprzytomnego mężczyzny pożądlonego przez osy. Podczas służby dyżurnego  pomógł rodzicom, których dziecko się zakrztusiło udzielając przez telefon fachowych porad i opanowując emocje rozmówców.   Innym razem telefonicznie objaśniał krok po kroku jak zrobić masaż serca. Dzięki profesjonalizmowi policjanta uratowano samobójcę.  Od 2004 r. jest honorowym dawcą krwi.  Już wkrótce będzie miał zaszczyt reprezentować polską Policję na arenie międzynarodowej w ramach Misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazł się również – asp. Marcin Adamczyk  Dzielnicowy KPP Brzesko. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności bezpośrednio  niosąc  pomoc i ją organizując – także w czasie wolnym –  seniorom oraz innym potrzebującym – o czym świadczą liczne podziękowania  od mieszkańców. Jest honorowym  dawcą krwi.

Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty oraz Dariusza Kołacza  Wiceprezesa Polska Press, wydawcy Gazety Krakowskiej asp.szt. Artur Wnęk laureat plebiscytu „Policjant Roku 2018” otrzymał pamiątkową statuetkę, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl