Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Poligon szkoleniowy w Borku – OSP Górka realizuje projekt „Ogień i woda”

Poligon szkoleniowy w Borku – OSP Górka realizuje projekt „Ogień i woda”

borek_8W dniach 19-21 września młodzież realizująca projekt „Ogień i woda” uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.

W czasie pobytu zostały przeprowadzone treningi sprawnościowe z wykorzystaniem technik linowych, które dostarczyły młodzieży wielu niezwykłych emocji i sporej dawki adrenaliny. Zmagania na sztucznej ściance wspinaczkowej i szereg dodatkowych aktywności, takich jak: slackline i pokonywanie mostów linowych, zapewniły doskonałą zabawę utrzymaną w duchu sportowej rywalizacji.

Na zakończenie zmagań z grawitacją każdy uczestnik zjechał 120-metrową kolejką tyrolską.

Kolejnym wyzwaniem była jazda na quadach po terenowym torze przeszkód oraz zawody na torze gokartowym.

Następnie młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach nauki strzelania z karabinu pneumatycznego i łuku.

Odbyły się również zajęcia ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, w czasie których młodzież uczyła się musztry paradnej oraz udzielania pierwszej pomocy i transportowania rannych. Zostały przeprowadzone ćwiczenia próbnej ewakuacji na wypadek pożaru i powodzi.

Obóz miał charakter poligonu szkoleniowego, zatem każdy dzień rozpoczynał się pobudką  o 6 rano i 30-minutową zaprawą fizyczną.

Pomiędzy ćwiczeniami młodzież korzystała z różnego rodzaju zajęć: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, piłkarzyki, a także z placu zabaw i świetlicy.

Młodzież miała też okazję zrelaksowania się po wyczerpujących ćwiczeniach podczas dyskoteki prowadzonej specjalnie dla nich przez DJ-a.

Ostatniego dnia wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek  i śpiewaniem piosenek.

Wyjazd pozwolił młodym ludziom na doskonalenie umiejętności pracy w grupie, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

Galeria zdjęć <<<

loga rowszans
Projekt „Ogień i woda” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start  w dorosłe życie.

cweis

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast