Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Porąbka Uszewska: Grota do renowacji

Porąbka Uszewska: Grota do renowacji

grota-do-renowacjiOkoło 40 tys. zł kosztować będzie renowacja elewacji Groty NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Część kosztów pokryje wsparcie w ramach programu „Małych projektów” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, którego Gmina Dębno jest jednym z członków. Zgodnie z zasadami programu parafia w Porąbce Uszewskiej otrzyma dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł.

Umowa w tej sprawie została już podpisana. Prace obejmą konserwację elewacji ponad stuletniej  groty oraz montaż tablicy z opisem zabytków zlokalizowanych na terenie Porąbki Uszewskiej oraz fotokodem, dzięki któremu w Internecie będzie można obejrzeć materiały filmowe dotyczące tego miejsca.

Oprócz fotokodu na tablicy znajdą się informacje turystyczne obejmujące najbardziej interesujące miejsca i obiekty w Porąbce Uszewskiej, należące do parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła. Planuje się przygotowywanie informacji i fotografii o neogotyckim kościele  i jego wnętrzu, a także o figurach znajdujących się przy alei spacerowej prowadzącej do Groty.
Finał prac przewidywany jest w listopadzie tego roku.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast