Strona główna » Felietony » Poseł Szczurek – Żelazko o projekcie 500+

Poseł Szczurek – Żelazko o projekcie 500+

józefa szczurek-żelazko– Ze zdziwieniem przyjęłam wiadomość, że pan przewodniczący Schetyna proponuje wsparcie każdego dziecka w ramach programu 500+ – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

– Przypominam, że Platforma rządziła osiem lat i przez ten czas nie widziała problemu rodzin wielodzietnych. Około 16% tych rodzin żyje poniżej minimum socjalnego. Dopiero teraz, kiedy PiS przystąpił do realizacji swojego sztandarowego programu z kampanii wyborczej, PO występuje ze swoimi propozycjami – kontynuuje pani poseł.

Przypomnijmy, że projekt PiS nie jest dedykowany na konkretne dziecko. Jest to wsparcie rodziny, która posiada więcej niż jedno dziecko, bądź też, jeżeli dochód w rodzinie nie przekracza 800 złotych na osobę, wówczas wsparcie będzie dedykowane na wszystkie dzieci. Ideą projektu jest wsparcie rodziny wielodzietnej. PiS chce wprowadzić projekt w życie od 1 kwietnia. Głosowanie nad nim odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższy czwartek.

IB

1 komentarz

  1. Niech pani poseł może się wypowie na temat podwyżek dla pielęgniarek w naszym szpitalu. Podobno to dostały pielęgniarki (400zł na miesiąc w tym i następne w kolejnych latach). Chciałabym pogratulować i podziękować za ogłoszone publicznie podwyżki.
    Cieszymy się ogromnie że tyle dobrego przyniosły nam w końcu POLSKIE rządy. Teraz My Polacy I Nasze Rodziny!
    Dziękujemy Pani Poseł!