Nie przegap
Strona główna » Religia » Poszli za Gwiazdą – Orszak Trzech Króli w Biadolinach i Brzesku

Poszli za Gwiazdą – Orszak Trzech Króli w Biadolinach i Brzesku

6 stycznia obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego popularnie zwane Świętem Trzech Króli. Należy ono nie tylko do najważniejszych ale i najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzone jest bowiem już od III wieku. W ostatnich latach za sprawą organizowanych pochodów Trzech Króli ma ono jeszcze bardziej radosną formę. Również na terenie powiatu brzeskiego zostały zorganizowane uroczyste przemarsze z udziałem Trzech Mędrców, ich orszaków oraz mieszkańców.

Brzesko

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Brzeska szósty raz. Monarchowie wyruszyli z Placu Kazimierza później ulicami Uczestników Ruch Oporu, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Rynek by oddać pokłon Jezusowi na rynku. Towarzyszyła im orkiestra, setki brzeszczan i miliardy płatków śniegu, które obficie spadały na idących. Na brzeskim rynku a którym będzie program artystyczny – jasełka zaprezentowali artyści z Grupy Śpiewaczej „Jadowniczanie”.

Uczestnicy VI Orszaku Trzech Króli w Brzesku wsparli letni wypoczynek dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

W przygotowanie orszaku włączyło się wiele osób i instytucji – brzeskie parafie, Urząd Miejski w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury wraz podległymi zespołami artystycznymi oraz szereg ludzi dobrej woli. Nad bezpieczeństwem uczestników orszaku czuwali policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku oraz strażacy ochotnicy. 

Dopełnieniem dnia było świąteczne muzyczne  wydarzenie – wieczorny Brzeski Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry „Crushed Sounds Big Band” pod batutą Dariusza Swoszowskiego z udziałem solistek. 

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

Brzesko – galera zdjęć

Brzesko – zapis transmisji online

Biadoliny

W Biadolinach po raz drugi maszerowano w królewskim i kolędniczym orszaku.

Trzej królowie razem z kolędnikami z Koła Gospodyń Wiejskich, krakowiakami, strażakami i parafianami uczestniczyli we Mszy św., podczas której modlono się za misjonarzy, a dzieci uczestniczące w tegorocznej kolędzie misyjnej złożyły swoje dary m.in. płonącą świecę, która symbolizuje Chrystusa objawiającego się światu.

Po Mszy św. wszyscy wyruszyli w kierunku szkoły podstawowej w Biadolinach Szlacheckich, gdzie odbyły się jasełka i wspólne śpiewanie kolęd. Na zmarzniętych czekała ciepła herbata i kołacze. Orszak zorganizował miejscowy oddział Akcji Katolickiej we współpracy z parafią, Kołem Gospodyń Wiejskich, strażakami i ludźmi dobrej woli.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==


IB / Tarnowski Gość Niedzielny
Foto Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*