Nie przegap
Strona główna » Region » Powiat Bocheński / Marka i Nawrocki nowymi firmami w PSSAG

Powiat Bocheński / Marka i Nawrocki nowymi firmami w PSSAG

Starosta Ludwik Węgrzyn i wicestarosta Józef Mroczek podpisali umowy z dwoma nowymi przedsiębiorcami, którzy będą dzierżawić działki w Powiatowej Społecznej Strefie Aktywności Gospodarczej. Były to ostatnie wolne tereny w powiatowej strefie.

Z przygotowanego przez powiat kompleksu 9 nieruchomości, te dwie firmy są ostatnimi, które będą prowadzić swoją działalność w strefie gospodarczej . Dzierżawa zostaje podpisana na 10 lat z możliwością pierwokupu. Jest to w pełni przygotowany teren pod względem uzbrojenia infrastrukturalnego, są tam drogi, parkingi, teren jest ogrodzony – mówił podczas konferencji starosta bocheński.

Mirosław Nalepa Prezes Zarządu MARKA Sp. z o.o. z Bochni podpisał umowę na dzierżawę dwóch działek o łącznej powierzchni terenu 1,08 ha. Na działkach powstanie hala magazynowa z przeznaczeniem na magazynowanie materiałów budowlanych, a zatrudnienie znajdą tam cztery osoby, w tym jedna osoba niepełnosprawna.

– Zajmujemy się dystrybucją materiałów budowalnych i zatrudniamy 100 osób. Model działania firmy to market budowlany i skład czyli centrum budowlane, jesteśmy wiodącą hurtownią na terenie Małopolski zrzeszoną w sieci Polskie Składy Budowlane. Warto podkreślić, że udało nam się scalić polski kapitał i jest to chyba jedyna branża w zakresie handlu, gdzie wspólnie mamy ok 20 % rynku, zważywszy na to, że tych hurtowni jest bardzo dużo . Jeśli chodzi o zamierzenia na Bpochnię, chcemy poszerzyć magazyn, czyli będzie tam skald materiałów budowlanych z halą. W przyszłym roku planujemy otworzyć nowoczesny market budowlany na terenie Bochni – mówił Mirosław Nalepa.

Natomiast 1.3612 ha ma teren, który został wydzierżawiony przez NAWROCKI SDB s.c. z Gierczyc, a umowę podpisał jeden z właścicieli Paweł Nawrocki. Na wydzierżawionym terenie powstawanie zakład produkcji mebli, w którym będą powstawać m.in. łazienki prefabrykowane dla obiektów publicznych. Firma zatrudni 70 osób, w tym 3 osoby niepełnosprawne.

– Produkujemy meble hotelowe na całą Europę, i można powiedzieć że 98 % to eksport głównie do Francji, Anglii, Niemiec. Na chwilę obecną zatrudniamy 110 osób, od 5 kilku lat prowadzimy nową działalność, która jest działalnością innowacyjną – produkujemy łazienki prefabrykowane. To łazienki, które występują w pokojach hotelowych i są one wyprodukowane w warunkach fabrycznych. Jest to prawdziwa łazienka w całościach transportowane do klienta – wyjaśniał Paweł Nawrocki.

PSSAG obejmuje tereny z których wydzielono 9 kompleksów o łącznej powierzchni 3,52 ha. Sąsiadujące kompleksy można łączyć, aby stworzyć jak najbardziej potrzebne i przyjazne warunki inwestowania. Strefa posiada sieć kanalizacji sanitarnej, opadowej, sieć wodociągową, drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem, miejsca postojowe, drogę dojazdową oraz ogrodzenie. Strefa będzie miała charakter produkcyjno – usługowy.

Dotychczas umowy na dzierżawy zostały podpisane z Firmą TTM Tomasz Tobiasz, gdzie w tym roku planowany jest otwarcie zakładu produkcji maszyn do obróbki metalu. Kolejnymi firmami są Pracownia Ochrony Środowiska oraz Firma Artcor, gdzie powstanie zakład produkcji mebli z halą produkcyjno- magazynowo- biurową.

Firma MARKA powstała w roku 1991. Na przestrzeni 25 lat MARKA sp. z o.o. rozrosła się do 3 oddziałów rozlokowanych na terenie małopolski i stale rozwija swoją działalność. W 2000 roku firma stała się Akcjonariuszem największej organizacji gospodarczej sektora budowlanego w Polsce – Grupy Polskie Składy Budowlane (PSB). Przynależność do grupy zapewnia dostęp do szerokiego asortymentu materiałów budowlanych na korzystnych warunkach, co przekłada się na atrakcyjne ceny oferowanych przez nas produktów. W skład firmy wchodzi sieć trzech punktów sprzedaży oraz grupa przedstawicieli handlowych w terenie, którzy przy wsparciu logistyki transportowej gwarantują kompleksową obsługę klientów indywidualnych, hurtowych, inwestorów oraz firm wykonawczych w zakresie dostawy materiałów budowlanych.

NAWROCKI SDB s.c. to firma zajmująca się produkcją mebli hotelowych zarówno do pokoi, jak i części wspólnych obiektu pod indywidualny projekt. Integralną częścią działalności jest wyposażenie w meble wysokiego standardu butików, restauracji oraz innych budynków użytkowych. Firma od lat jest uznanym partnerem na rynku francuskim, czego dowodem jest otrzymany w 2005 roku Medal dla Najlepszej Polskiej Usługi oferowanej na Rynku Francuskim wręczany przez Polską Izbę Handlową.

Materiał video z konferencji 

==

Powiat Bocheński / biuro prasowe