Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Pożar kotłowni w Jadownikach / 10 stycznia 2019 r.

Pożar kotłowni w Jadownikach / 10 stycznia 2019 r.

W czwartek 10 stycznia 2019 r. około godziny 19.30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru kotłowni w miejscowości Jadowniki.  Do zdarzenia doszło przy ul. Zamłynie.

W prowadzenie akcji gaśniczej brali udział strażacy z JRG Brzesko oraz OSP Jadowniki. Na chwilę obecną brak informacji o osobach poszkodowanych.

W ostatnich dniach w Powiecie Brzeskim strażacy byli dysponowani kilkakrotnie do pożarów kotłowni – m.in. w Brzesku.

Najczęstszą przyczyną tego typu pożaru jest zaprószenie ognia w kotłowni przy znacznym nagromadzeniu materiałów palnych wokół pieca. Dlatego tez apelujemy do osób posiadających piece centralnego ogrzewania opalane węglem lub drzewem o zachowanie szczególnej ostrożności oraz odpowiednie zabezpieczenie opału.

Równocześnie warto zaopatrzyć się w czujniki dymu oraz gaśnice. koszt ich zakupu jest nieporównywalnie niższy od kosztów zniszczeń do jakich dochodzi w przypadku pożaru. Przykładowo koszt 6 kg gaśnicy to około 130-150 zł, czujnik dymu – od 70 zł. Dostępne są również samoczynne urządzenia gaśnicze. Tego typu urządzenia są wyposażone w samoczynny zawór ampułkowy w wyniku przekroczenia krytycznej temperatury w pomieszczeniu. Koszt jest nieco wyższy niż zwykłej gaśnicy – waha się w przedziale od 250 do 500 zł. 

 


OSP Jadownik / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*