Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Praktyki zawodowe młodzieży z „Zielonki” w Lipsku – zdjęcia

Praktyki zawodowe młodzieży z „Zielonki” w Lipsku – zdjęcia

70Dziesięciu uczniów Technikum organizacji usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbyło praktyki zawodowe w Lipsku, w niemieckiej Saksonii. Umożliwił to kolejny projekt realizowany przez szkołę w ramach programu Leonardo da Vinci.

Udział w projekcie pozwolił uczniom na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych w branży gastronomicznej, doskonalenie języka niemieckiego, a także poznanie kultury naszych zachodnich sąsiadów. Młodzież odbywała praktykę w hotelach, w kantynie działającej przy Niemieckiej Bibliotece Narodowej oraz w Domu Seniora. Wykazali się oni samodzielnością, pracowitością, a przede wszystkim odwagą związaną z przełamywaniem barier językowych. Niemiecki partner – Dom Europejski, oprócz licznych zajęć zapewnił młodzieży szereg atrakcji, jak: zwiedzanie ZOO, Targów Lipskich, Pomnika Bitwy Narodów, muzeum Zum Arabischen Coffe Baum, muzeum Grassi, oraz udział w spektaklu w Krystallpalast Variete.

Młodzież wzięła także udział w zajęciach terenowych i warsztatowych z pedagogiem z Wrocławia panem Rafałem Ryszką. Na zakończeniu projektu przyjechał dyrektor ZSP nr 2 w Brzesku Bogdan Hajduga oraz koordynator projektu Elżbieta Wojnowicz. Opiekę nad młodzieżą w trakcie całego pobytu sprawowała Małgorzata Bielawska – Wołek.

Ewa Kłuś, ZSP nr 2 w Brzesku