Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Prelekcja o pułkowniku Łukaszu Cieplińskim- niezłomnym Polaku w Szkole Podstawowej w Zaborowie

Prelekcja o pułkowniku Łukaszu Cieplińskim- niezłomnym Polaku w Szkole Podstawowej w Zaborowie

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Zaborowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych. 

Prowadzona w ciekawy sposób prezentacja – z wykorzystaniem multimediów oraz  replik mundurów, odznaczeń i wyposażenia wojskowego z epoki spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony młodzieży.

Pułkownik Łukasz Ciepliński jest bohaterem, którego postawa może być wzorcem i autorytetem dla dzisiejszej młodzieży. Przez długie lata nie mówiono o nim w szkole, nie pisano w podręcznikach ani innych książkach. Przyszedł wreszcie czas gdy zaczyna się to zmieniać. Wiele jednak pracy zostaje jednak jeszcze do wykonania aby tacy ludzie jak Pułkownik Ciepliński odzyskali zasłużone miejsce w historii, ludzkiej pamięci i sercach.

Galeria zdjęć <==

SP Zaborów / IB