Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Problemy z pomocą dla osób przewlekle chorych

Problemy z pomocą dla osób przewlekle chorych

Jak do tej pory w gminie Iwkowa osobami przewlekle chorymi oprócz rodziny zajmowały się pielęgniarki z NZOZ Nadzieja. W wyniku konkursu przeprowadzonego przez NFZ straciły taką możliwość, ponieważ konkurs na opiekę wygrał brzeski szpital. Tym samym pacjenci objęci opieką długoterminową zostali z dnia na dzień jej pozbawieni, ponieważ zostali zapisani do kolejki w brzeskim szpitalu i muszą czekać, aż zwolni się miejsce. Taka sytuacja trwa od czerwca tego roku. – Oczywiście pielęgniarki pracujące w NZOZ Nadzieja w miarę możliwości udzielają nadal pomocy potrzebującym, ale nie jest to już taka pomoc jakiej udzielałyśmy wcześniej – mówi jedna z pielęgniarek zatrudnionych w NZOZ Nadzieja. – Na pewno nie jest to taka opieka jak pielęgniarki długoterminowej, która pod opieką ma sześciu pacjentów, a pielęgniarki środowiskowe mają pod opieką ponad 2700 pacjentów. Wymaga to dużego nakładu pracy i wielu obowiązków, które powodują, że nie jesteśmy w stanie zaopiekować się pacjentami przewlekle chorymi w taki sposób w jaki tego wymagają – kończy wypowiedź pielęgniarka.

Do tej pory pod opieką pięciu pielęgniarek zatrudnionych na pół etatu znajdowało się 18 pacjentów. Byli to pacjenci z odleżynami, owrzodzeniami i z rurkami tracheotomijnymi. Wśród chorych znajdują się osoby nie poruszające się o własnych siłach, chorzy leżący, wymagający całodobowej opieki. Pielęgniarki chciałyby, aby zwycięzca konkursu zaopiekował się przynajmniej tymi najbardziej potrzebującymi pomocy w tej chwili pacjentami, tak aby nie musiały czekać w kolejce, ponieważ jak do tej pory taka pomoc była im udzielana, a po zmianie podmiotu, który ma tej pomocy udzielać ona ustała. 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast