Strona główna » Wiadomości » Projekt „Już pływam” z dofinansowaniem

Projekt „Już pływam” z dofinansowaniem

W ubiegłym roku Gmina Dębno po raz pierwszy wzięła udział w małopolskim projekcie „Już pływam”. W ramach programu, trzydziestu uczniów z klas IV-VI Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej uczestniczyło na jesieni w lekcjach pływania. W tym roku programem objęte zostaną również pozostałe szkoły. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

W ramach tegorocznego projektu „Już pływam”, 210 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, weźmie udział w zorganizowanych wyjazdach do Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zajęcia pływania zostaną zrealizowane w dwóch turach: od marca do czerwca i od września do grudnia bieżącego roku.

Każdy z uczestników weźmie udział łącznie w szesnastu godzinach zajęć, podczas których nauczy się nie tylko pływania, ale również podstawowych zasad zachowania się na basenie i w wodzie. Na zakończenie nauki przewidziany jest sprawdzian umiejętności. Celem programu jest upowszechnianie zdrowego i aktywnego stylu życia, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, profilaktyka zdrowotna wad postawy i zapobieganie problemom wychowawczym.

ug