Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Protest fizjoterapeutów w brzeskim szpitalu

Protest fizjoterapeutów w brzeskim szpitalu

7 maja 2019 roku w całym kraju rozpoczął się protest fizjoterapeutów. W środę 15 maja do protestu dołączyli się również fizjoterapeuci z brzeskiego szpitala powiatowego. 

Pacjenci, którzy chcieli skorzystać w tym dniu z zabiegów „odbili się” od zamkniętych drzwi, na których zawieszony był baner z napisem „Spór zbiorowy”. Jak się okazuje fizjoterapeuci udali się na zwolnienia lekarskie… Kiedy pacjenci będą mogli skorzystać ze świadczeń – tego jeszcze nie wiadomo.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii deklarują że strajk będzie miał różnorodną formę – od masowego oddawania krwi, poprzez strajk włoski, zwolnienia lekarskie, aż do strajku głodowego włącznie. Rehabilitanci chcą zwiększenia im pensji o 1600 złotych, czyli sumę, którą wywalczyły sobie pielęgniarki. 

W środę  15 maja 2019 r. na stronie internetowej brzeskiego szpitala powiatowego zamieszczona została poniższa informacja.

Uprzejmie informujemy, że w związku z masowymi zwolnieniami lekarskimi fizjoterapeutów, począwszy od 15 maja 2019 r. do odwołania będą nieczynne:

Rejestracja na zabiegi rehabilitacyjne (III piętro);
Gabinet Fizykoterapii (III piętro);
Dział Wodolecznictwa (suteryny);
Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dorosłych (parter).
Z uwagi na powyższe, zlecone zabiegi fizjoterapeutyczne w podanym terminie nie będą realizowane. Dalsze decyzje, co do ich wykonania będą podjęte w terminie późniejszym.

Telefon informacyjny: 14 66 21 361 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.15 do 14.30.

Informacja nadesłana przez naszego czytelnika. 

IB / SP ZOZ Brzesko