Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » PROW dofinansuje zadania w Bielczy i Przyborowie

PROW dofinansuje zadania w Bielczy i Przyborowie

W dniu 28 lipca br. Zarząd Województwa Małopolskiego (ZWM) zaakceptował listę 249 podmiotów, gmin, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z terenu województwa, które otrzymają dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Wśród dofinansowanych zadań znalazły się dwa wnioski z gminy Borzęcin na łączna kwotę dofinansowania 932 tysiące 937 złotych. Pieniądze trafią do Bieczy i Przyborowa na zadania „Rozbudowa infrastruktury publicznej centrum wsi Bielcza poprzez budowę chodnika, drogi, montaż urządzeń placu zabaw i przebudowę ogrodzenia” oraz „Budowa centrum sportowo – rekreacyjnego na boisku LZS w Przyborowie”.

W ramach pierwszego projektu realizowana jest budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Bielczy na odcinku 360 metrów od baru w kierunku szkoły, drogi wewnętrznej dojazdowej do powstającego kompleksu sportowego przy Zespole Szkół o szerokości 5 metrów, uzbrojenia i umocnienia potoku wzdłuż ogrodzenia przedszkola i działki szkolnej wraz z przebudową ogrodzenia przedszkola. Ponadto na terenie przyszkolnym, ogólnodostępnym urządzony zostanie plac zabaw. W ramach drugiego projektu, w Przyborowie zakłada się realizację II etapu modernizacji i przebudowy obiektu sportowego LZS. Prace będą prowadzone zarówno na obiekcie sportowym, jak też na działce przekazanej gminie w darowiźnie przez Wspólnotę Gruntową w Przyborowie, zlokalizowanej między stadionem a drogą wojewódzką 768. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie: boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego, placu zabaw wyposażonego w urządzenia zabawowe takie jak zestaw zręcznościowy, karuzela, huśtawki, w tym na sprężynach, ciągów komunikacyjnych oraz placu parkingowego, czterorzędowej trybuny przy istniejącym boisku do piłki nożnej mieszczącej ok. 200 osób, ogrodzenia terenu i boiska do piłki nożnej – informuje wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

Dla mieszkańców małopolskich miejscowości Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest ważnym źródłem dofinansowania w zakresie odnowy i modernizacji wsi.  Dzięki niemu wsie zyskują nowoczesne i odświeżone oblicza. Dofinansowanie, o którym zdecydował Zarząd Województwa Małopolskiego oznacza, że samorządy i instytucje lokalne będą miały pieniądze na: remonty centrów miejscowości, modernizacje szkół, nowe chodniki, boiska i kompleksy sportowe czy parkingi. Dzięki przyznanym pieniądzom tereny wokół zabytkowych kościołów będą mogły zostać uporządkowane i zagospodarowane, niektóre miejscowości zyskają uliczne oświetlenie. Część pieniędzy zostanie też przeznaczona na budowę lokalnych ośrodków kultury i utworzenie placów zabaw dla dzieci.

pk

Podobne artykuły

„%RELATEDPOSTS%”