Nie przegap
Strona główna » Sport » Przyborów. Grają z myślą o awansie

Przyborów. Grają z myślą o awansie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZakończyła się jesienna runda sezonu 2014/2015 brzeskiej klasy „B” w piłce nożnej. Występujący tu klub „Błękitni” Przyborów po pierwszej rundzie zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 27 punktów i stratą tylko dwóch punktów do lidera. – To od wielu lat najlepszy sezon – mówi Stanisław Halik, prezes klubu. Poza rozgrywkami ligowymi „Błękitni” odnieśli duży sukces w rozgrywkach pucharowych. W nich z kwitkiem odprawili V-ligowy zespół LKS Uszew, po czym w bardzo zaciętym pojedynku ulegli 3-2 innej, V-ligowej drużynie „Pagen” Gnojnik. Co ciekawe, Piotr Żurek- napastnik klubu z Przyborowa jest na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców w rozgrywkach pucharowych w podokręgu brzeskim. W obecnej edycji aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. – Dzięki widowiskowej, ofensywnej i obfitującej w bramki grze (średnia to 4 gole strzelone w meczu) w trakcie całej rundy kibicowało nam i wspierało w wielu momentach liczne grono kibiców. Za to wszystko w imieniu zarządu, jak i samych piłkarzy chcę szczególnie podziękować – dodaje prezes Halik.

Oczywiście działalność klubu nie jest możliwa bez środków finansowych, które zabezpieczają władze samorządowe. – Korzystając z okazji chcemy również podziękować Wójtowi Gminy Borzęcin Januszowi Kwaśniakowi oraz Radzie Gminy Borzęcin za przekazywane środki finansowe na utrzymanie naszego klubu. Dzięki temu nie musimy się martwić o utrzymanie drużyny, a możemy się skupić tylko na wyniku sportowym – komentują klubowi działacze.

Zadowoleni z sezonu są także kibice „Błękitnych”. – Dobry wynik osiągnięty przez drużynę to efekt wielkiego zaangażowania, oddania i woli walki wszystkich zawodników, którzy poświęcają swoje zdrowie i cenny, prywatny czas. Warto podkreślić doskonałą pracę Marcina Urbasia prowadzącego drużynę w roli trenera. To także dbałość o klub, jaką przejawia zarząd klubu – chwali Dariusz Pitaś, zagorzały sympatyk drużyny z Przyborowa.

Miejmy nadzieję, że runda wiosenna okaże się równie owocna i emocjonująca, jak ta jesienna i cały sezon drużyna z Przyborowa zakończy pewnym awansem do klasy „A”.

Skład osobowy drużyny:

Bramkarze: Konrad Pitaś, Dawid Pańpuch, Arkadiusz Boroń. Obrońcy: Hubert Borowiec, Ciuruś Karol, Marcin Urbaś, Sebastian Gaczoł. Pomocnicy: Paweł Oleksy, Tomasz Czuj, Andrzej Hynek, Jacek Potępa, Marcin Czuj, Tobiasz Dobrzański, Mateusz Duch, Jakub Woda, Dawid Gładysz, Grzegorz Mika, Grzegorz Urbaś, Jakub Paździora. Napastnicy: Chudyba Paweł, Piotr Żurek, Łukasz Żurek, Artur Mika.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast