Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Ptaki gminy Borzęcin” / zdjęcia

„Ptaki gminy Borzęcin” / zdjęcia

ASC_001018 grudnia w czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odbyło się spotkanie promocyjne książki pod tytułem „Ptaki gminy Borzęcin” autorstwa Krzysztofa Majki i Włodzimierza Stachonia. Publikacja stanowi unikatową dokumentację zasobności lokalnego środowiska w różnego rodzaju gatunki ptactwa, zamieszkującego tereny nizinne.

To swoistego rodzaju encyklopedia wiedzy o „skrzydlatych braciach”, których wielość gatunków świadczy o niezwykłych walorach i wysokiej jakości ciągle przecież zmieniającego się środowiska naturalnego gminy Borzęcin. Publikacja jest opowieścią o mieszkańcach obszarów zielonych i niedostępnych, ale także tych ucywilizowanych i tętniących życiem części gminy.
Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia. Wystarczy przecież wstać przed świtem, aby usłyszeć budzącą się do życia naturę, trele słowików i drozdów, by w ciągu dnia ogrzać się w promieniach wędrującego po nieboskłonie słońca, a o zmierzchu zanurzyć ponownie w koncertowej gamie ptasich dźwięków, przerywanej raz po raz rechotem żab.

Krzysztof Majka jest leśnikiem, myśliwym i przyrodnikiem. Od trzydziestu lat pracuje w Nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska. Pasjonuje go poznawanie i dokumentowanie rodzimej przyrody, szczególnie ptaków. Włodzimierz Stachoń od ponad dwudziestu lat zajmuje się fotografią przyrodniczą i publicystyką o tej tematyceIB

Foto. Bogusław Hajduk

1 komentarz

  1. Zygmunt Szych

    „Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia”. Ładnie to tak kłamać w żywe oczy ,Panie Wójcie? Pomysł publikacji zrodził się w głowie red.Zygmunta Szycha,który zgłosił się z nim do wójta Kwaśniaka,ale na skutek rozmaitych perypetii został wykonany przez kogoś innego.Janusz,doskonale przecież o tym wiesz!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast