Nie przegap
Strona główna » Sport » Puchar dla Gosprzydowej

Puchar dla Gosprzydowej

IMG_7200Ostatnim akcentem tegorocznych sportowych zmagań szkół podstawowych był turniej mini piłki nożnej na Orliku rozegrany 29 kwietnia. Z zasłużonego zwycięstwa w zawodach cieszyli się chłopcy ze szkoły podstawowej w Gosprzydowej.

Do rywalizacji na Orliku stanęły wszystkie męskie reprezentacje szkół podstawowych. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, a opiekę sędziowską sprawował Pan Marcin Manelski. Już pierwsze serie meczów pokazały, kto może być faworytem zawodów. Gosprzydowa pewnie wygrała swoje trzy pierwsze mecze, dzięki czemu zwyciężyła w całym turnieju. Podium chłopcom nie zabrała nawet przegrana w ostatnim meczu. O miejsce drugie prawdziwą bitwę stoczyły zespoły z Lewniowej i Biesiadek. Różnie układały się losy tych drużyn w całym turnieju, ale gdy zabrzmiał końcowy gwizdek sędziego obydwa zespoły miały taką samą ilość punktów oraz taki sam bilans strzelonych i straconych bramek. O rozstawieniu na miejscach 2-3 decydowały więc rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Lewniowej. O kolejności na miejscach 4-5 zadecydował natomiast bezpośredni mecz między Uszwią a Gnojnikiem, w którym zwyciężyli gospodarze turnieju.

Wyniki meczów:
Uszew – Biesiadki 1:0
Lewniowa – Gnojnik 2:1
Gosprzydowa – Uszew 3:0
Biesiadki – Lewniowa 0:0
Gnojnik – Gosprzydowa 0:1
Uszew – Lewniowa 0:2
Biesiadki – Gnojnik 3:1
Gosprzydowa – Lewniowa 1:0
Gnojnik – Uszew 0:1
Biesiadki – Gosprzydowa 1:0

Wyniki końcowe:
I miejsce – PSP Gosprzydowa
II miejsce – PSP Lewniowa
III miejsce – PSP Biesiadki
IV miejsce – PSP Uszew
V miejsce – PSP Gnojnik

Puchary oraz dyplomy wręczył zwycięzcom sędzia Marcin Manelski. Zacięte, ale rozgrywane w duchu fair play zawody stanowiły piękne zakończenie tegorocznych gminnych zmagań sportowych uczniów. Współorganizator tej rywalizacji, czyli Urząd Gminy Gnojnik serdecznie dziękuje Dyrektorom szkół i nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc i zaangażowanie w organizację zawodów oraz uczniom za aktywny udział w turniejach.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast