Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Quady i motocykle w lesie – policjanci i leśnicy zaplanowali kolejne działania

Quady i motocykle w lesie – policjanci i leśnicy zaplanowali kolejne działania

Policjanci i Nadleśnictwo Brzesko po raz kolejny podejmują wspólną inicjatywę i działania wobec osób, które jeżdżąc quadami i motocyklami po lasach łamią obowiązujące przepisy. Służby zapowiadają kolejne kontrole w tym temacie i konsekwencje za nielegalny wjazd do lasu.

Policjanci wiedzą, jak uciążliwa dla lokalnej społeczności jest kwestia osób poruszających się na quadach i crossach po terenach leśnych. Takie sygnały docierają do nas również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Temat quadów i motocykli jeżdżących po lasach był tematem wiodącym spotkania Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Służby zaplanowały kolejne wspólne działania przeciwko osobom łamiącym prawo i zapowiadają kolejne kontrole w kompleksach leśnych. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Podczas ostatniej przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ukarali 5 osób za nieuprawniony wjazd do lasu.

Jazda po lesie jest zabroniona: „Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach” – czytamy w artykule 29 ustawy o lasach.

Nielegalna jazda to złamanie 161 artykułu kodeksu wykroczeń, wykroczenie to jest zagrożone grzywną.

KPP Brzesko

3 komentarze

  1. Dozywotni zakaz prowadzenia pojazdow jednosladowych dla tych huliganow. Wjezdzaja do lasow czy na laki gdzie spokojnie chca zyc zwierzeta. Wysokie kary finansowe i twarz i adres podac do publiki. Jak bedecznac adres takiego pajaca to przyjade do niego kladem i bede jezdzic po podworku i zobaczymy jaki bedzie zadowolony 🙂

  2. To gdzie w powiecie Brzeskum można legalnie jeździć na quadzie przeprawowym?
    Nawet tor w Buczu Wam przeszkadza i chcecie się go pozbyć …

  3. Wezcie sie lepiej za bezpieczeństwo a do lasu nie wpuszczajcie ciężkich pojazdów takich jak traktory wycinarki drzew itp ktore niszcza wszystco co maja pod kołami i jest z tego wielki smród i hałas !!! oraz za policje ktora stoi dla „bezpieczenstwa” na wylocie z „miasta” przy jadownikach na Głowackiego !!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast