Nie przegap
Strona główna » Region » Rada Gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Nowego Wiśnicza za rok 2017

Rada Gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Nowego Wiśnicza za rok 2017

W dniu 30 maja 2018 roku w Sali obrad Ratusza Miejskiego w Nowym Wiśniczu odbyła się XLVI Sesja Rady Miejskiej. W obradach uczestniczyło 14 radnych, którzy przede wszystkim jednogłośnie udzielili Burmistrzowi Nowego Wiśnicza, Pani Małgorzacie Więckowskiej absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium poprzedzona była m.in. odczytaniem przez Skarbnika Gminy pozytywnej opinii Składu Orzekającego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok wraz z informacją o stanie mienia Gminy Nowy Wiśnicz. Również Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej przedstawiła pozytywną opinię wniosku ww. komisji w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi.

Burmistrz Nowego Wiśnicza w swoim wystąpieniu podczas sesji, zwróciła przede wszystkim uwagę na pozyskane środki zewnętrzne. Tylko w zeszłym roku z funduszy zewnętrznych pozyskano łącznie ponad 13 mln zł. Podkreśliła, że zrealizowano zdecydowanie większość zadań zaplanowanych w ubiegłorocznym budżecie. Podczas wystąpienia nie zabrakło również podziękowań, które Burmistrz Nowego Wiśnicza skierowała do pracowników urzędu, jednostek organizacyjnych oraz Radnych i Sołtysów. Podziękowała za dobrą współpracę i zaangażowanie, dzięki któremu udało się zrealizować założone plany i działania.

Ostatecznie budżet Gminy Nowy Wiśnicz po stronie dochodów zamknął się kwotą 57 955 426, 39 zł zaś po stronie wydatków 57 495 238, 28 zł.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast