Nie przegap
Strona główna » Region » Rada Powiatu Tarnowskiego V kadencji zakończyła pracę

Rada Powiatu Tarnowskiego V kadencji zakończyła pracę

W Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się ostatnia – XLVIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji. Tym samym zakończyła się praca Rady w obecnym składzie. Podczas sesji miało miejsce również wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych dla pracowników PSPR w Tarnowie oraz strażaków ochotników z terenu powiatu.

Rada Powiatu Tarnowskiego w czasie trwania V kadencji – 2014-2018 – odbyła 48 posiedzeń podejmując 421 uchwał. W ramach 48 posiedzeń rady trzy były to sesje nadzwyczajne, trzy – uroczyste, zaś pozostałe 42 – zwykłe.

Radni powiatowi złożyli 313 interpelacji w sprawach zasadniczych dla powiatu. Natomiast w strukturach Rady działało sześć komisji. Były to komisje: rewizyjna; planowania i budżetu; zdrowia, opieki społecznej i porządku publicznego; rozwoju, rolnictwa i ochrony środowiska; oświaty, kultury, sportu i turystyki oraz komisja stypendialna.

W ramach sesji odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych – srebrnych i brązowych krzyży zasługi strażakom ochotnikom z terenu powiatu oraz medali za długoletnią służbę – złotych, srebrnych i brązowych, jak również resortowych odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, pracownikom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Uroczystego wręczenia odznaczeń i odznak dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Ostatnia sesja Rady powiatu odbywa się w Centrum Paderewskiego i to nieprzypadkowo. W tej kadencji bowiem udało się uzyskać dla tej jednostki kultury powiatu, włączenie do prestiżowego grona instytucji współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co uważamy za jeden z naszych największych sukcesów mijających czterech lat pracy tego samorządu – mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Była to kadencja spokoju i rozwoju. Praca na forum Rady była merytoryczna i w poczuciu odpowiedzialności za powierzone nam zadania – podsumował Przewodniczący Rady – Paweł Smoleń.

(SP)

Fot. P. Topolski

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast