Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Rajd Niepodległości

Rajd Niepodległości

Trwa rok 100 – lecia odzyskania w 1918 roku niepodległości. Z tej okazji w gminie Iwkowa zorganizowano Rajd Niepodległości.

Gmina już od kilku lat organizuje górski maraton na orientację. Jest to rajd przeznaczony dla półamatorów, ale także dla uczestników w kategorii familijnej. W konkurencji nie ma ograniczeń wiekowych. W związku z obchodami 100 – lecia niepodległości w tym roku rajd miał charakter specjalny. Zaczynał się w Wojakowej i poprzez góry wiódł do Iwkowej. Na trasie były rozmieszczone punkty, które należało zaliczyć. Związane były z niepodległością naszego kraju. Były to miejsca związane z bitwą z okresu I Wojny Światowej czy miejsca, w których zginęli partyzanci. – Staraliśmy się w tych punktach przybliżyć zarówno zawodnikom jak i obserwatorom miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w naszym rejonie – mówi wójt Bogusław Kamiński.  – W sumie wystartowało prawie 150 uczestników. Udało nam się zorganizować specjalną kategorię Junior, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Było ich około czterdziestu – dodaje wójt.

Zarówno sama młodzież, ale także jej opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Młodzież poznała teren i okolice oraz miejsca związane z niepodległością kraju.   

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast