Nie przegap
Strona główna » Kultura » Raz, dwa, trzy… czas książek Agnieszki Frączek! / zdjęcia

Raz, dwa, trzy… czas książek Agnieszki Frączek! / zdjęcia

24 maja 2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku oraz w Filii w Jadownikach odbyły się kolejne spotkania autorskie wchodzące w skład cyklu wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Raz, dwa, trzy – czas książki i gry”. Tym razem naszym gościem była Pani Agnieszka Frączek – germanistka i leksykograf, doktor habilitowany językoznawstwa, laureatka Nagrody Edukacja XXI oraz autorka wyróżniona przez IBBY w kategorii „Dziecięcy Bestseller Roku”. W książkach dla najmłodszych czytelników popularyzuje poprawną polszczyznę. Wyjaśnia zawiłości języka polskiego pisząc o homonimach „Kanapka i innych wierszy kapka” i homofonach „Jedna literka, a zmiana wielka”, a także frazeologizmach „Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom” i przysłowiach „Gdy przy słowie jest przysłowie”.

Podczas spotkań panowała miła i przyjazna atmosfera, pisarka bez problemu nawiązywała kontakt ze słuchaczami, którzy przybyli do PiMBP z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dębna oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi z Brzeska, a w Jadownikach z dziećmi z tamtejszego przedszkola. Następnie wszystkim obecnym udowodniła, że język polski nie jest tak trudny, a zabawa słowem może sprawić sporo frajdy i nie tylko najmłodszym.

W trakcie spotkań autorka opowiadała także o tym, jak powstaje książka oraz skąd czerpie się inspirację do jej tworzenia. Pisarka podzieliła się swoimi osobistymi przeżyciami i doświadczeniami. Opowiedziała gościom niezwykle ciekawą historię o znalezieniu kociej rodziny. Pani Agnieszka zaprezentowała również wybrane tytuły książek m. in.: „Byk jak byk”, „Za płotem z ostów”, „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” czy najnowszy zbiór wierszy pt. „BezNudna wyspa”.

Po spotkaniach, pełnych emocji oraz interesujących pytań zarówno ze strony pisarki jak i publiczności, można było zakupić książki i zdobyć pamiątkowy autograf pisarki. Z pewnością będzie to fantastyczna pamiątka.

 

Galeria zdjęć <==

PiMBP Brzesko