Nie przegap
Strona główna » Kultura » Rękodzieło i kuchnia regionalna w Porębie Spytkowskiej

Rękodzieło i kuchnia regionalna w Porębie Spytkowskiej

Rękodzieło i kuchnia regionalna w Porębie Spytkowskiej

W minioną niedzielę w  Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej  zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, a także  stowarzyszenia kulturalne z Małopolski. To już IX Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni regionalnej, który za sprawą  niestrudzonej animatorki życia kulturalnego Marii Karaś zagościł w Porębie Spytkowskiej.

\W programie imprezy znalazła się prezentacja  rękodzieła i   potraw  kuchni regionalnej przygotowanej przez wystawców  z Brzeska, Biesiadek, Bucza, Przyborowa, Uszwi, Złotej, Zawady Uszewskiej, Okocimia, Kobyla, Poręby Spytkowskiej oraz panie  z Małopolski Pachnącej Ziołami, GGG „Kraków  i Okolic” oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  W wystąpieniu rozpoczynającym przegląd, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha pogratulował  pani Marii Karaś pomysłu na prezentację dorobku KGW oraz zaangażowania w realizację tak znakomitego projektu promującego kulturę ludową.

Jak każdego roku, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” oraz Grupa Śpiewacza w godzinnym występie dały znakomity popis swoich umiejętności, prezentując tańce i przyśpiewki ludowe. Imprezę zakończyła degustacja  kuchni regionalnej oraz wieczorek taneczny. Wśród zaproszonych i obecnych na IX Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej gości byli: poseł Władysław Kosiniak- Kamysz, wicestarosta Maciej Podobiński, sołtys a zarazem wiceprzewodniczący RM w Brzesku Adrian Zaleśny, dyrektor MOK Beata Kądziołka oraz radny Bogusław Sambor.

brzesko.pl

Fot. Bogusław Hajduk

Fot. Bogusław Hajduk

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 6 października 2019