Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remont ulicy Leśnej w toku / zdjęcia

Remont ulicy Leśnej w toku / zdjęcia

oBHCZKFOd wtorku 2 kwietnia zamknięta jest ulica Leśna w Brzesku. Cały czas na tym odcinku trwają intensywne prace związane z przebudową ulicy jako tymczasowego łącznika do węzła autostradowego Brzesko. Jak zapowiada starosta Powiatu Brzeskiego – prace potrwają do końca czerwca.

Ulica Leśna zostanie poszerzona z 5 do 7 metrów – po jednej stronie zostanie wybudowany chodnik, pojawią się także ekrany akustyczne, a na skrzyżowaniu z ul. Wiejską także sygnalizacja świetlna. Wszystko to w znaczący sposób podniesie bezpieczeństwo i komfort mieszkańców ul. Leśnej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci za remont nieco ponad 8 mln zł.

Do czerwca kierowcy będą korzystali z objazdów. Ulica Leśna to w Brzesku jedyny zjazd z autostrady. Remont miał być wykonany już dawno. Niestety jego rozpoczęcie uniemożliwił protest części mieszkańców, którzy złożyli skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Przypomnijmy, że zjazd z autostrady ulicą Leśną jest jedynie tymczasowym. Właściwy ma powstać do końca 2014 roku i będzie przebiegał na granicy Brzeska i Jasienia. Po jednoczesnym wybudowaniu zjazdu północnego łączącego autostradę z drogą wojewódzką w kierunku Szczurowej przez Bucze do Mokrzysk powstanie północno – zachodnia obwodnica miasta, a rejon brzeski stanie się dużym i znaczącym węzłem komunikacyjnym.

Dziękujemy użytkownikowi „dominikww” z forum SkyscraperCity.com / Forum Polskich Wieżowców za udostępnienie zdjęć.

IB

Foto: dominikww

Zdjęcia z forum: SkyscraperCity.com / Forum Polskich Wieżowców