Nie przegap
Strona główna » Sport » Rennosuke Tokuda zawodnikiem Grupy Azoty Tarnów

Rennosuke Tokuda zawodnikiem Grupy Azoty Tarnów

Reprezentant Japonii Rennosuke Tokuda został nowym szczypiornistą drużyny Grupa Azoty Tarnów. Zawodnik mający wzmocnić prawe rozegranie zespołu, związał się z klubem jednorocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o dwa lata.

Urodzony 15 maja 1998 roku Tokuda całą dotychczasową karierę spędził w rozgrywkach krajowych. Mierzący 181 centymetrów zawodnik występował ostatnio w drużynie Tsukuba University. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata do lat 21 w Hiszpanii został najlepszym strzelcem swojej reprezentacji.

– Rene, to zawodnik bardzo dynamiczny, który na pewno wkomponuje się w nasz styl graniai podniesie nasz poziom sportowy. Przede wszystkim jest leworęczny i odważnie idzie do rzutu, co pokazał podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii. – informuje Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor sportowy klubu. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to odważny ruch, zarówno ze strony klubu jak i zawodnika. Jako Grupa Azoty Tarnów wychodzimy poza ramy. Chcemy wprowadzić powiew świeżości na polskie boiska! – przekonuje Mogielnicki.

Ciekawostką jest to, że Tokuda będzie pierwszym azjatyckim zawodnikiem w historii w PGNiG Superligi. W rozgrywkach będzie występował z numerem 3.

(bch)