Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Rewitalizacja centrum Żerkowa

Rewitalizacja centrum Żerkowa

W ramach tego projektu zostanie zmodernizowany budynek dawnej szkoły w Żerkowie. Zagospodarowana zostanie przestrzeń na parterze budynku. Na pierwsze piętro obiektu zostanie wykonane osobne wejście, tak aby oba poziomy budynku mogły funkcjonować niezależnie.

– Obiekt będzie miejscem spotkań klubu seniorów, miłośników rękodzielnictwa i miejscem spotkań dla mieszkańców – mówi wójt Gnojnika Sławomir Paterek.

– Nie mamy dla budynku konkretnego przeznaczenia, ale chcemy aby służył on mieszkańcom. Ma to być miejsce, które będzie wykorzystywane przez lokalną społeczność w zależności od potrzeb – dodaje wójt.

W budynku zostaną wymienione instalacje grzewcze, podłogi i odnowione pomieszczenia. Na zewnątrz zostanie zagospodarowana przestrzeń poprzez budowę miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów. Za budynkiem zostanie wykonana altana i mały plac zabaw z urządzeniami dla dzieci. Koszt przedsięwzięcia wynosi około 250 tysięcy złotych. Finansowanie odbędzie się w całości ze środków otrzymanych z LGD.

IB