Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

szkoła w łoniowejJedni likwidują, inni myślą o rozbudowie. Tak jest właśnie w Gminie Dębno. Najmłodsi mieszkańcy Łonowej mają powody do zadowolenia. Ich szkoła zostanie w znaczny sposób rozbudowana. Umowa pomiędzy wykonawcą, a inwestorem którym jest Gmina Dębno na realizację prac związanych z rozbudową szkoły w Łoniowej została właśnie podpisana.

Inwestycja ma na celu dostosowanie budynku do rosnących potrzeb lokalnej społeczności. Szkoła rozbudowana zostanie w kierunku północnym. Jej nowa i stara część zostaną ze sobą połączone na wszystkich poziomach. Łącznie szkoła zyska kilka sal lekcyjnych oraz stołówkę, zlokalizowaną na parterze. Obok niej znajdować się będzie zmywalnia, jedna sala lekcyjna i sanitariaty. Na piętrze powstaną trzy nowe sale lekcyjne oraz sanitariaty dla dziewcząt i chłopców.
Wyjście ewakuacyjne zaprojektowano w nowej części budynku ze względu na lokalizacje stołówki, w której jednocześnie może przebywać 50-ciu uczniów.

– Wychodząc z założenia, że na oświacie oszczędzać nie można, aby zapewnić dzieciom lepsze warunki do nauki i rozwoju, podjęliśmy decyzję o rozbudowie szkoły. Poza tym rozbudowa szkoły wpisuje w reformę oświaty , czyli powrót do ośmioklasowego systemu nauczania, co sprawi że za kilka lat do tej szkoły będzie chodzić większa liczba uczniów niż obecnie – mówi wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

W roku bieżącym wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego. W kolejnych etapach zaplanowano wykończenie i wyposażenie budynku.

IB