Nie przegap
Strona główna » Religia » Rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

Rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

2012-12-26 Szczepanow 0013Kolędnicy misyjni rozpoczynają w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej zbiórkę ofiar na projekty realizowane przez polskich księży na misjach w Azji. W akcji uczestniczy ponad 17 tysięcy dzieci. Co roku coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. Od lat w tej akcji bierze udział Parafia Szczepanów. Mali kolędnicy odwiedza nasze domy między 26 a 31 grudnia.

W każdym odwiedzonym miejscu kolędnicy zostawią pamiątkę. W tym roku jest nią „ziarenko”, które nawiązuje do Roku Wiary. Jest to symboliczny znak wdzięczności od dzieci, którym z pomocą przyjdą tegoroczni kolędnicy.

Zebranymi ofiarami wsparte zostaną między innymi dzieci z Wietnamu. Diu Doi – pył ulicy – tak pogardliwie nazywa się w Wietnamie dzieci – sieroty albo porzucone przez rodziców, których domem jest ulica. Żeby przeżyć, muszą żebrać lub ciężko pracować. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego zwracają w tym roku uwagę na los małych Wietnamczyków.

Hasłem tegorocznego kolędowania jest: E KANGBI MABE TI E – co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: Dzielmy się wiarą.

Prowadzona w Polsce akcja „Kolędnicy Misyjni” to szansa dla małych Wietnamczyków na godniejsze życie – schronienie i opiekę, pomoc medyczną, szkoły i przedszkola, domy dla sierot, program walki z głodem i dostęp do wody. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci chodząc od domu do domu będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach wietnamskich dzieci, kwestując przy tym na ich rzecz.

Na podsumowanie akcji 12 stycznia 2013 r. w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni odbędzie się XV Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Rozpocznie się ono o godz. 1000 mszą św. celebrowaną przez księdza biskupa. Po niej jedna z grup zakolęduje księdzu biskupowi. Następnie uczestnicy spotkania obejrzą film o realizacji projektów kolędniczych oraz wezmą udział w konkursie pt.„GWIAZDA BETLEJEMSKA”.

bazylikaszczepanow.pl

Foto-Olczak