Nie przegap
Strona główna » Kultura » Rozpoczynają się 8. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „TEATRALNE LUSTRA” w Brzesku

Rozpoczynają się 8. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „TEATRALNE LUSTRA” w Brzesku

Od 14 do 16 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne będa prezentowały się podczas 8. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. W trakcie Konfrontacji odbędą się dyskusje pospektaklowe realizatorów widowisk teatralnych z Zespołem Konsultantów: Anną Lenczewską – aktorką, absolwentką krakowskiej PWST, od kilkunastu lat związana z krakowskim Teatrem Mumerus, Pawłem Kumięgą – aktorem Teatru Ludowego w Krakowie oraz pochodzącym ze Szczepanowa Karolem Polakiem – aktorem Teatru Ludowego w Krakowie.

Organizatorami przeglądu są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku.

TEATRALNE LUSTRA to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz doskonalenie warsztatu instruktora teatralnego. Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie Zespół Konsultantów, który przyzna nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Główną DIAMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze oraz nominuje zespoły teatralne do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Zespoły oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych:
 –    teatry dziecięce (7-12 lat)
–    teatry młodzieżowe (13-16 lat)

 

PROGRAM:

14 maja 2019
godz. 10.00 – oficjalne otwarcie 8. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA
godz. 10.15 – 14.10 – prezentacje spektakli teatralnych

15 maja 2019
godz. 10.00 – 15.15 – prezentacje spektakli teatralnych

16 maja 2019
godz. 10.00 – 13.25 – prezentacje spektakli teatralnych
godz. 16.00 – zakończenie i wręczenie nagród 8. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

  

MOK Brzesko / IB

 

PLAKAT