Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ruszył kolejny nabór do programu „Małopolska Niania”

Ruszył kolejny nabór do programu „Małopolska Niania”

Wójt gminy Dębno otrzymał podziękowania od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka za realizację we współpracy z Województwem Małopolskim innowacyjnego projektu „Małopolska Niania 1.0”.

Gminny Program „Małopolska Niania 1.0” polegał na wsparciu rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, poprzez udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.  

Świadczenie „Małopolska Niania”, przez które należy rozumieć pieniądze przyznawane w ramach projektu na rzecz rodziców na dofinansowanie wynagrodzenia niani wynosiło 1 500 złotych, z czego 1 000 złotych pochodziło ze środków budżetu województwa małopolskiego, a 500 złotych z budżetu gminy Dębno.

Program realizowany był od 1 listopada 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r. Świadczenia przysługują przez okres nie dłuższy niż 10 miesięcy.

To kolejny element polityki prorodzinnej realizowany w naszej gminie – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Małopolska Niania to bardzo ważny program umożliwiający program pozwalający młodym rodzicom szybszy powrót na rynek pracy, ale również pozwalający ograniczyć poziom bezrobocia. Zachęcam naszych mieszkańców do udziału w tym programie i zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na jego temat w Urzędzie Gminy.  

Od 25 września 2018 r. do 8 października 2018 r. trwa nabór do kolejnej edycji programu „Małopolska Niania 2.0”. 

Celem projektu jest stworzenie warunków do podjęcia lub kontynuacji zatrudnienia przez rodziców/ opiekunów dzieci w wieku do lat 3, którzy do tej pory nie uczestniczyli w rynku pracy oraz zwiększenie dostępności do usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w szczególności na terenie gmin charakteryzujących się ograniczonym dostępem do instytucjonalnych form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Koordynatorem programu w gminie Dębno był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Dębno. 

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast