Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Szczurowa

Ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Szczurowa

Dzięki między innymi, dobrze przygotowanego projektowi przez naszą Gminę oraz zleceniu i opłaceniu przed kilkoma laty projektu technicznego przez Wspólnotę Gruntową w Niedzieliskach rozpoczęła się realizacja inwestycji która polega na budowie sieci kanalizacyjnej, której celem jest odprowadzenie, wyłącznie ścieków sanitarnych, z budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, usługowych i handlowych. Korzystającymi z wybudowanej sieci kanalizacyjnej będą mieszkańcy Niedzielisk zgodnie z wykonanym projektem budowlanym. W ramach projektu planowane jest wykonanie około 11 km sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej wraz z przyłączeniem 191 budynków, przy czym koszty przyłączy finansuje mieszkańcom Wspólnota Gruntowa.

Układ budowanej sieci kanalizacyjnej jest zgodny z MPZP Gminy Szczurowa. Wybór projektowanego układu sieci jako systemu w technologii ciśnieniowej dokonany został w oparciu o analizę warunków terenowych oraz poziomu zagęszczenia zabudowy, z uwzględnieniem przebiegu dróg, istniejącego uzbrojenia terenu oraz planów inwestycyjnych właścicieli działek budowlanych na terenie objętym niniejszym zadaniem.


ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast