Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ruszyła kampania „Mam FIOła na Małopolskę”

Ruszyła kampania „Mam FIOła na Małopolskę”

Od dziś „młode” organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów na terenie Małopolski w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Warto aplikować o środki! Dla przypomnienia np. mieszkańcy Sterkowca w 2014 r. zrealizowali projekt „Pamiętamy! – Sterkowiec 1914″ w ramach którego upamiętnili 100-lecie Wielkiej Wojny. 

Ruszyła kampania „Mam FIOła na Małopolskę” promująca program „FIO-Małopolska Lokalnie”, którego partnerem jest Województwo Małopolskie.

– Małopolskie organizacje pożytku publicznego, są jednymi z najważniejszych partnerów województwa w budowaniu aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki naszej współpracy Małopolska jest regionem nowoczesnym, umiejętnie wykorzystującym kreatywność i zaangażowanie swoich mieszkańców – mówił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego podczas konferencji inaugurującej start programu. – Właśnie dlatego, od lat staramy się wspierać wszystkie organizacje pozarządowe działające w regionie. Tylko w tym roku w ramach współpracy finansowej przekażemy małopolskim NGO prawie 26,3 mln zł na realizację zadań publicznych z 13 obszarów współpracy – dodał.

Program „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” skierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy, grup nieformalnych i samopomocowych. Jego założeniem jest zainteresowanie i wsparcie finansowe mieszkańców oraz małopolskich NGO w aktywnym podejmowaniu działań oddolnych. Na ten cel zarówno organizacje pozarządowe jak i grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł na realizację zainicjowanych przez siebie przedsięwzięć lub rozwój swojej organizacji. Łącznie przeznaczono na ten cel blisko 700 tys. zł. W ramach programu zaplanowano także organizację dwóch plebiscytów: na najlepszą inicjatywę zrealizowaną ze środków FIO-Małopolska Lokalnie w Krakowie oraz na terenie województwa małopolskiego.

Od 2014 roku dzięki inicjatywie udało się zrealizować ponad 460 projektów, m.in.: Festiwal Gadafest stworzony, by promować sztukę i kulturę wśród mieszkańców gminy i miasta Miechów oraz okolic, projekt „Kuchnia spiska – to lubię”! promujący tradycyjną kuchnię z okolic Spiszu czy projekt skierowany do członków Stowarzyszenia „Seniorzy Alwerni” oraz seniorów z terenu gminy. Jego celem było poszerzenie wiedzy starszych ludzi na temat należnych im przywilejów oraz praw konsumenckich.

Program „FIO- Małopolska Lokalnie” realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Miejskiej Kraków. Partnerami projektu są Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków.

Więcej informacji na temat programu „FIO-Małopolska Lokalnie” na stronie malopolskalokalnie.pl

malopolska.pl

Zobacz spot kampanii „Mam FIOła na Małopolskę”