Nie przegap
Strona główna » Region » Ruszyły zajęcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie

Ruszyły zajęcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie

Rozpoczęła się kolejna edycja grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie, organizowana przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni.

Kobiety doświadczające  przemocy w rodzinie często są odizolowane od otoczenia, czują się samotne i mają niskie poczucie własnej wartości.

Upokorzenia i urazy psychiczne a często i fizyczne, jakich doznają od sprawców przemocy, zawstydzają je i piętnują, zwiększając coraz bardziej poczucie beznadziejności i bezradności. Nie potrafią same przerwać cyklu przemocy. Potrzebne im są wsparcie i wiedza.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w grupie da im szansę na obronę swojej godności i prawa do życia w poczuciu bezpieczeństwa. Obali mit o wszechmocy sprawcy, zbuduje przekonanie, że stosujący przemoc musi przyjąć odpowiedzialność za szkody, jakie wyrządza oraz, że stosowanie przemocy jest przestępstwem, które nie uchodzi bezkarnie – wyjaśniają pracownicy Ośrodka.

Znalezienie się wśród osób, które uważnie słuchają, wierzą w to, co mówią, okazują empatię i zrozumienie pozwali odbudować poczucie sprawczości. Grupa zapewni wysoki poziom wsparcia i akceptację. Kontakt z osobami, które mają za sobą podobne przejścia, pomaga pozbyć się poczucia wstydu i napiętnowania.

Zajęcia będą odbywały się co 2 tygodnie, w środy i zaplanowano 12 spotkań.

Do uczestnictwa w tegorocznej edycji zakwalifikowano 16 kobiet, które zgłosiły się do OIK, także dzięki współpracy z zespołami interdyscyplinarnymi z terenu powiatu.

W razie pytań proszę się kontaktować z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, który jest czynny całodobowo pod nr telefonu  14 611-28-92.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl