Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sala sportowa w Biesiadkach wybudowana

Sala sportowa w Biesiadkach wybudowana

Zakończyły się prace przy budowie sali sportowej przy szkole podstawowej w Biesiadkach. Wykonane zostały już także odbiory techniczne sali. Władze gminy Gnojnik przygotowują się do oficjalnego przekazania sali dyrekcji szkoły.

– Oficjalne oddanie sali do użytku odbędzie się 18 września – cieszy się wójt gminy Sławomir Paterek. – Będzie to w dniu 10 rocznicy nadania imienia patrona szkoły i 160 – lecia powstania szkoły w Biesiadkach. Jest to pierwszy obiekt na terenie powiatu brzeskiego wybudowany w technologii energooszczędnej pasywnej. Dzięki temu koszty funkcjonowania sali będą na pewno niższe – dodaje wójt Paterek.

Koszty budowy i kompletnego wyposażenia budynku wyniosły 2 miliony 200 tysięcy złotych. Gmina zadbała o nowe kompleksowe wyposażenie sali w sprzęt i urządzenia. Gmina na budowę obiektu pozyskała 600 tysięcy dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz złożyła wnioski na pozyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Sala posiada parametry 24 metry długości i 12 metrów szerokości. Można będzie w niej uprawiać wszystkie gry zespołowe oraz ćwiczyć również inne dyscypliny. Korzystali z niej będą przede wszystkim uczniowie szkoły, ale będzie także poza godzinami nauki udostępniana mieszkańcom.


IB