Strona główna » Wiadomości » Schronisko w Borku / Ratowali psy z Wadowic Dolnych – teraz sami potrzebują pomocy

Schronisko w Borku / Ratowali psy z Wadowic Dolnych – teraz sami potrzebują pomocy

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Borku (Gmina Rzezawa) proszą o wsparcie. Ulewne deszcze jakie od kilku dni dają się we znaki mieszkańcom regionu są przyczyną również wielu zmartwień dla opiekunów psów ze schroniska w Borku. Przypomnijmy – do tego schroniska trafiają również bezdomne psy z terenu Gminy Brzesko.

W środę 22 maja 2019 r. pracownicy schroniska w Borku pomagali w ewakuacji psów z zalanego schroniska w Wadowicach Dolnych (Województwo Podkarpackie). Wolontariusze wspólnie ze strażakami ewakuowali kilkadziesiąt psów oraz jednego kota. Prawie 70 procent terenów w gminie Wadowice Górne zostało podtopionych. W Izbiskach wzbierająca w stawach hodowlanych woda przerwała wały i zalała teren najbliższych miejscowości, m.in. Izbiska i Wadowice Dolne. Część zwierząt  została przewieziona do m.in. schroniska w Mielcu, a także w Borku. Dla wielu z tych psów udało się znaleźć domy tymczasowe. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę schroniska w Wadowicach Dolnych, które mocno ucierpiało – odzew internautów był ogromny. Na chwilę obecną zebranych zostało ponad 445 tysięcy złotych.

Więcej informacji nt zbiórki dla schroniska w Wadowicach Dolnych <==

Niestety czwartek 23 maja nie był najłaskawszy dla schroniska w Borku. Dzisiaj doszło do zalania również tego schroniska. Na apel o pomoc w opiece i zabranie psów do domów tymczasowych odpowiedziało mnóstwo osób. 

‼️‼️‼️‼️‼️Ratujcie nasze psiaki‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

Wczoraj pojechaliśmy po psy z zalanego Schroniska w Wadowicach Dolnych. Nie wiedzieliśmy, że u nas dzisiaj sytuacja będzie tak dramatyczna 😞

W ciągu kilku minut zalało nam część kojców! Przenosimy psiaki do tych wyżej położonych, ale nie wiemy jak zmieni się sytuacja. WODA ROŚNIE W OCZACH 😞 Błagam pomóżcie nam i przygarnijcie nasze psiaki na Domy Tymczasowe! – napisali na swoim facebooku dramatyczny apel.

Na szczęście psy są już bezpieczne, niemniej woda spowodowała sporo zniszczeń. Dlatego też pracownicy schroniska w Borku apelują o o pomoc w remoncie. A zniszczenia są całkiem spore.

Więcej informacji nt zbiórki dla schroniska w Borku <==

 


IB

Akcja zbiórki pieniędzy na remont schroniska