Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Skutki silnego wiatru / statystyki i zdjęcia

Skutki silnego wiatru / statystyki i zdjęcia

W skutek silnego wiatru przechodzącego między innymi przez powiat brzeski w dniach od 10 do 12 marca 2019 roku Państwowa Straż Pożarna w Brzesku przyjęła bardzo dużą ilość zgłoszeń dotyczącą powstałych zniszczeń na terenie powiatu.

Łącznie strażacy OSP oraz PSP interweniowali ponad 320 razy, z czego 100 interwencji dotyczyło działań z drzewami które zostały pochylone, naderwane lub połamane i zagrażały budynkom lub utrudniały przejazd drogami publicznymi. Pozostałe zgłoszenia których było najwięcej dotyczyły uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych oraz zabudowaniach gospodarczych, w blisko 50 obiektach zerwaniu uległo całe pokrycie dachu. Na terenie powiatu nie odnotowaliśmy poszkodowanych osób wśród ludności cywilnej oraz ratowników.

W działaniach na terenie powiatu w ostatnich dwóch dniach w celu likwidacji zniszczeń powstałych w skutek silnego wiatru uczestniczyło w działaniach 382 pojazdy straży oraz 1834 strażaków. Wśród nich 179 to funkcjonariusze PSP a 1655 to druhowie ochotnicy, którym mieszkańcy powiatu oraz kierownictwo Komendy Powiatowej składa serdeczne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie oraz ofiarność w celu niesienia pomocy mieszkańcom powiatu.

Galeria zdjęć <==

KP PSP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast