Nie przegap
Strona główna » Kultura » Słotwina / Koncert organowy „W przeddzień Światowych Dni w Panamie” / 13 stycznia 2019 r.

Słotwina / Koncert organowy „W przeddzień Światowych Dni w Panamie” / 13 stycznia 2019 r.

W przeddzień Światowych Dni Młodzieży w Panamie, Parafia pw. MB Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie zaprasza na Koncert Organowy, który odbędzie się dzisiaj tj. 13 stycznia (niedziela) 2019 r. o godz. 19.00. 

To gratka dla wielbiciel muzyki organowej. Zagra Witold Zalewski (pierwszy organista Katedry na Zamku Wawelskim w Krakowie) wraz ze swoją córką Hanną. W dzisiejszym repertuarze usłyszymy m.in. utwory: J.S. Bacha, F. M. Bartholdiego, Ch. M. Widora czy też J. Pobielskiego. 

Koncerty organowe w kościele parafialnym w Brzesku-Słotwinie odbywają się już od kilku lat i cieszą się coraz większą popularnością.

Wykonawcy:
Witold Zalewski – organy
Hanna Zalewska – organy
Prowadzenie koncertu Józef Czernecki – aktor i reżyser
Wstęp wolny.

Rok 2019 – Koncert organowy ‚W przeddzień Światowych Dni w Panamie’

Sylwetki wykonawców:
Hanna Zalewska naukę rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Krakowie, w klasie fortepianu mgr Jadwigi Wyroby. Obecnie jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fr. Chopina w Krakowie, gdzie realizuje równolegle naukę gry na fortepianie w klasie dr hab. Mileny Kędry oraz organów w klasie mgr Aleksandry Gawlik. Jest laureatką Makroregionalnych Przesłuchań Klas Fortepianu (2013), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” (2016) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie, gdzie zdobyła I miejsce (2018). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez, m.in. mgr Olgę Łazarską, czy prof. Alicję Paletę-Bugaj. Dwukrotnie brała udział w Zimowej Akademii Sztuki organizowanej dla uzdolnionej młodzieży przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W listopadzie 2018 roku zdobyła I miejsce w XI Konkursie Młodych Organistów w Krakowie

Witold Zalewski – w roku 1992 ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie – w klasie organów prof. Jana Jargonia. I organista Katedry Wawelskiej. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Wystąpił m.in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, katedrze Notre-Dame w Paryżu, katedrze św. Andrzeja w Sydney, Tokio Metroplitan Art Space, Nativity Church w Betlejem oraz w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule, Sankt Petersburgu i Moskwie. Od 1998 roku jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W 2011 roku został wyróżniony przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem „Pro ecclesia et Pontifice”. Od roku 2016 dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie na stanowisku adiunkta z habilitacją (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).

 

parafia-slotwina.pl / IB

Plakat