Nie przegap
Strona główna » Religia » Służby mundurowe z modlitwą w bazylice

Służby mundurowe z modlitwą w bazylice

2013-05-07 Szczepanow 0035Wtorek 7 maja to trzeci dzień odpustu w Parafii Szczepanów. W tym dniu pielgrzymi modlili się w intencji służb mundurowych z terenu powiatu brzeskiego.

Do Szczepanowa przyjechały delegacje i poczty sztandarowe Policji, Państwowej Straży Pożarnej, OSP, służb ochrony kolei, straży granicznej, służb celnych, więziennictwa, a także górnicy z Kopalni Gazu w Szczepanowie.

Uroczystej Mszy Św. dla Służb Mundurowych przewodniczył ksiądz ppłk mgr Waldemar Rawiński – proboszcz Parafii Garnizonowej Zegrze p.w. Św. Gabriela Archanioła . Ks. Waldemar Rawiński jest kapłanem Diecezji Tarnowskiej, został wyświęcony w 1990 roku; w duszpasterstwie wojskowym spełnia posługę od 1995 roku. W ostatnim czasie spełniał posługę kapelana wśród żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

W tym dniu do Sanktuarium Św. Stanisława przybyli również pielgrzymi z parafii: św. Prokopa Op. w Jadownikach, Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Jasieniu oraz NSPJ w Biadolinach.

bazylikaszczepanow.pl

Foto: facebook.com/olczakfoto